Milan Kubek prosí vládu o okamžité zpřísnění opatření: situace je podle prezidenta lékařské komory mimořádně vážná

Šéf České lékařské komory Milan Kubek poslal dopis premiérovi Andreji Babišovi a ministrovi zdravotnictví Janu Blatnému, ve kterém je žádá, aby neprodleně schválili zpřísnění protiepidemických opatření, protože situace v České republice je údajně velmi vážná.

Odborník předpokládá, že české zdravotnictví další vlnu nemusí vydržet. Informuje o tom web idnes.cz.

Milan Kubek / Zdroj: youtube.com

Kubek ve svém psaní tvrdí, že situace je mimořádně závažná a první vlna zasáhla Českou republiku, když jsme nebyli připravení. Zvládli jsme ji prý díky rychlé reakcí vlády, která v tu chvíli měla odvahu zavádět přísná opatření.

Také prezident ČLK zdůrazňuje, že druhou vlnu se podařilo zmírnit díky nasazení zdravotníků. Je jim za to vděčný. Kubek však říká, že úmrtnost byla hodně vysoká.

Milan Kubek / Zdroj: youtube.com

Podle Kubka Česká lékařská komora dvakrát vyzvala ministra Blatného, aby navrhnul vládě zpřísnění opatření. Pokaždé to ale odmítl.

„Místo zatažení za záchrannou brzdu vláda zvolila metodu postupného přibrzďování,“ říká Kubek s tím, že kabinet začal s rozvolňováním příliš brzo.

Milan Kubek / Zdroj: youtube.com

Nyní odborník varuje před zhoršení situace a dodává, že vláda musí reagovat dřív, než bude pozdě. Kubek zdůrazňuje, že nemoc silně zasahuje zdravotnický personál a tato čísla se jenom zvyšují.

Prezident lékařské komory uvádí, že české zdravotnictví je přetížené a nemůže ještě několik měsíců fungovat ve stavu nouze. Dodává, že zdravotníci se nyní budou také muset věnovat plošnému testování a očkování obyvatelstva.

Milan Kubek / Zdroj: youtube.com

Proto Kubek po vládě chce, aby okamžitě zpřísnila opatření a tím zastavila nekontrolovatelné šíření nákazy.

PSALI JSME: ANDREJ BABIŠ A MILOŠ ZEMAN SE VYJÁDŘILI K TOMU, JESTLI BUDOU MEZI PRVNÍMI, KDO DOSTANE VAKCÍNU PROTI KORONAVIRU: ODBORNÍK JIM OČKOVÁNÍ DOPORUČUJE

PŘIPOMÍNÁME: VLÁDA UVAŽUJE O PRODLOUŽENÍ ŠKOLNÍCH PRÁZDNIN: POSLEDNÍM ŠKOLNÍM DNEM BY MOHL BÝT PÁTEK 18. PROSINCE

Share