Šest návyků, kvůli kterým stárneme dříve, než by se chtělo: Tyto zvyky je snadné odmítnout

Rychlost stárnutí je ovlivněna dokonce i tím, jak pijeme šťávu: přes brčko nebo přímo ze sklenice!

Zdroj: goodhouse.ru

Hodně spát, sportovat, trávit více času na čerstvém vzduchu, nenervovat se, a snažit se nejít do postele, aniž odstraníte make-up – zdá se, že my všichni nazpaměť známe seznam dobrých návyků, které nám mohou pomoci udržet mládí na delší dobu.

Existuje však mnoho neškodných návyků a zcela neočekávaných faktorů, které nás mohou velmi vážně „zestárnout“ – zkontrolujte, zda o nich víte!

Ignorování opalovacího krému

Nezáleží na tom, jestli strávíte celý den na pláži nebo jen doběhnete do kanceláře – vaše pokožka potřebuje trvalou ochranu před ultrafialovým zářením.

Sluneční paprsky jsou stále nejdůležitějším faktorem, který způsobuje stárnutí pokožky, a pokud nechcete odhalit časné vrásky, ujistěte se, že každý den používáte krém s úrovní ochrany nejméně 30 SPF.

Ilustrační foto
Zdroj: youtube.com

Občas si vykouřit cigáro, když vlastně ani nekouříte

Já sice nekouřím, ale když se napiju, můžu si dovolit cigaretu. Pokud je to tak i u vás, máme pro vás špatnou zprávu: tabák obsahuje více než 3800 chemických složek, které mohou způsobit značné škody na pokožce.

V tomto případě není prakticky žádný rozdíl, ovlivňuje to zevnitř nebo zvenčí pomocí pasivního kouření. A tady je výsledek: pokud vykouříte jednu nebo dvě cigarety na večírcích, vaše kůže vypadá starší, než by mohla.

Ilustrační foto
Zdroj: mind.ua

Osamělost

Je těžké uvěřit, ale je to tak: Naši přátelé nám opravdu pomáhají zůstat mladí conejdéle. Jak ukázalo několik studií, lidé, kteří mají mnoho přátel, mají tendenci odolávat vlivu věku déle – zejména pokud jde o kognitivní změny související s věkem.

Takže, bez ohledu na to, jak těsný je váš denní plán, nezapomeňte se setkat se svými přáteli.

Ilustrační foto
Zdroj: youtube.com

Zneužívání kávy

Ranní šálek kávy, porce kofeinu v polovině dne, jednání nebo setkání nad šálkem stále stejného nápoje – kávy, se již dávno stala součástí našeho života a plnohodnotným účastníkem většiny společenských rituálů.

Ale problém je, že černá káva snižuje hladinu dehydroepiandrosteronu (DHEA), hormonu, který nám pomáhá bojovat proti stárnutí.

Problém je, že jeho úroveň se již v průběhu let snižuje a zneužívání kávy může tento proces ještě urychlit.

Ilustrační foto
Zdroj: youtube.com

Zvyk pít nápoje přes brčko

Nečekaně, že? Plastová brčka pro nápoje není jen noční můra ekologů (tak jako obvykle jsou vyrobeny z velmi tvrdého plastu) – jejich neustálé používání je schopno vést k tomu, že budete vypadat starší než jsou vaše léta.

Konstantní svalové napětí může vyvolat tvorbu časných hlubokých vrásek kolem rtů, stejně jako prohloubení nasolabiálních záhybů.

Ilustrační foto
Zdroj: youtube.com

Deprese

Deprese je samozřejmě těžké nazvat zvykem, ale přesto jsme ji také zahrnuli do seznamu. Nedávné studie ukázaly, že deprese nejen snižuje kvalitu života, ale také urychluje proces stárnutí mozku.

Nezanedbávejte první příznaky nemoci, nezkoušejte se vyrovnat s tímto problémem pomoci sile vůli a určitě vyhledejte pomoc!

Ilustrační foto
Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: TYTO ZVYKY ODHALÍ MUŽE, KTERÝ VÁS PODVÁDÍ

PŘIPOMÍNÁME: ZVLÁŠTNÍ ZVYKY ČÍŇANŮ, KTERÉ NÁVŠTĚVNÍKY NEPŘESTÁVAJÍ PŘEKVAPOVAT

Share