Šestý průvod nejoblíbenějšího prezidenta: Jak Pražáci připomněli Václava Havla

18.prosince, v pátek centrem Prahy prošel průvod. Pražáci připomínali nejoblíbenějšího českého prezidenta Václava Havla, který zemřel před 9.lety.

Byl to šestý průvod bývalého prezidenta, který probíhal v Praze. Několik desítku obyvatel Prahy přišli k Národnímu divadlu, kam přinesli papírová a dokonce i kovová srdce. Někteří přinesli i snímky exprezidenta.

Průvod Václava Havla/Zdroj: eurozpravy.cz

Cely průvod vedli dvě významné osobnosti, publicista Michal Horáček a také expolitik Michael Kocáb. V rukách měli velké srdce. Celý průvod prošel od Národního divadla až na Hradčanské náměstí.

Velké množství hostů průvodu promluvilo u sochy Tomáše Masaryka. Všichni říkali o tom, že jsou rádi, že zažili prezidentství Václava Havla. Michael Kocáb uvedl, že Havel byl pro všechny symbolem svobody a pravdy.

Průvod Václava Havla/Zdroj: irozhlas.cz

Hrob Václava Havla navštívilo velké množství politiků. Dokonce i předseda senátu Miloš Vystrčil. Sněmovna schválila pomoci hlasů komunistů v pátek státní rozpočet na 2021 rok, který činí 320 miliard Kč, což vyvolalo kritiku že strany opozice.

“Já teda musím říci, že, co mě napadlo, je, co by tomu dneska Václav Havel řekl, že před chvíli byl za pomoci hlasů komunistů schválený státní rozpočet,” uvedl předseda senátu.

Průvod Václava Havla/Zdroj: irozhlas.cz

PSALI JSME: PŘESNĚ PŘED DEVÍTI LETY ODEŠEL VÁCLAV HAVEL: JAK SI NA JEHO POSLEDNÍ MĚSÍCE ŽIVOTA VZPOMÍNÁ DAGMAR HAVLOVA

PŘIPOMINAME: ČESKO VZPOMENE NA VÁCLAVA HAVLA PRŮVODEM V PRAZE: PIETNÍ AKCE BUDOU TAKÉ PROBÍHAT ONLINE

Share