Školačka přinesla z Jamajky podivný „suvenýr“

Hrdinka naší dnešní publikace se jmenuje Ellie. Žije v Seattlu v Spojených státech amerických. Dívce je nyní sedmnáct let, a není to tak dávno, co letěla se svým otcem na Jamajku, aby si tam odpočinula, zaplavala si v oceánu a užila dovolenou. Jednou, v jeden z odpočinkových dnů, se rozhodli pronajmout si koně, pro které šli na ranč. Zatímco otec Ellie diskutoval s majitelem o cenách, dívka se věnovala pohledu na zvířata, kterých na ranči žilo hodně.

 

Pes / Zdroj: youtube.com

 

Přibližně ve stejnou chvíli Ellie uslyšela žalostné pískání. Když se rozhlédla kolem, uviděla malé zrzavé štěně, které ji prosilo o jídlo a podle jeho vzhledu bylo naprosto hladové. Vypadalo hrozně: těžce vychrtlé, špinavé a nemocné. Následně se ukázalo, že mu byly jen tři měsíce. A pak školačka dostala nápad vzít psa s sebou do Ameriky a zachránit ho!

 

Pes / Zdroj: themindcircle.com

 

To je mnohem snazší říci, než udělat: Ellie byla v cizí zemi, před ní byl dvorní pes bez dokladů, rodina neměla moc peněz a nikdo nechtěl slyšet o záchraně nějakého toulavého psa. Dívka však nebyla jedním z těch, kteří se prostě stáhli! Hledala na internetu místní organizaci zabývající se dobrými životními podmínkami zvířat a kontaktovala je se žádostí o pomoc. Překvapivě souhlasili!

 

Pes a Ellie / Zdroj: themindcircle.com

 

Štěně se jmenovalo Kingston. Dobrovolníci a zvířecí aktivisté řekli, že ho budou léčit a starat se o něj, a pak ho pošlou do Seattlu speciálním letadlem, pokud to všechno Ellie zaplatí. Dívka samozřejmě souhlasila. Po návratu domů zahájila mezi svými přáteli na Facebooku malý crowdfundingový projekt, který umožnil školačce získat téměř tisíc dolarů! Tyto peníze stačily Kingstonovi, který během této doby již dospěl a uzdravil se, aby odletěl k soucitné Ellie v Seattlu.

Celá rodina se sešla aby se mohli se psem setkat všichni zvědavý členové. Kingston vypadal velmi smutně, ale okamžitě rozkvetl, když viděl Ellie! Pes vzal přesun do nového domu absolutně snadno, byl jen trochu plachý, ale přestal to dělat poté, co ho dívka povzbudivě poplácal po zátylku! Hned druhý den byl pes v novém domě úplně uvolněný.

 

Pes / Zdroj: themindcircle.com

 

Kingstonovi je nyní osm měsíců. Jedná se o naprosto zdravého, šťastného a veselého psa. Celá rodina ho zbožňuje (i když zpočátku byli proti tomu, aby ho měli). Pokud jde o Ellie, je to skutečná hrdinka! Dívka říká, že se nikdy předtím nezajímala o problémy toulavých psů. Incident s Kingstonem byl první v jejím životě a podle samotné Američanky její nejlaskavější a nejsprávnější čin za celých sedmnáct let.

Ellie povzbuzuje všechny, aby se nebáli, a pokud je to možné, pomáhejte těm, kteří to potřebují!

 

PSALI JSME: JEHO JEDINEČNÝ ÚLOVEK ZAPŮSOBIL I NA VĚDCE: KDYŽ ŠEL MUŽ NA RYBY, VŮBEC NEČEKAL, ŽE VYTÁHNE TAK PODIVNOU RYBU

PŘIPOMÍNÁME: TOULAVÝ PES BYL NEMOCNÝ A PUTOVAL PO ULICÍCH: KDYŽ SE DOBROVOLNÍCI ROZHODLI BOJOVAT O JEHO ŽIVOT, PES DOKÁZAL NEJEN PŘEŽÍT, ALE TAKÉ SE PROMĚNIT

 

Share