Slepý Harry a nechodící Lisa: osud štěňat narozených 13letou matkou

Před Silvestrem dobrovolníci našli na ulici 13 let starou fenku. Přinesli ji do útulka, nakrmili a nechali do rána. A když se 1. ledna vrátili, čekalo je překvapení.

Tři roztomilá štěňata ležela v kleci se svou matkou. Zaměstnanci byli velmi překvapeni, ještě neměli tak staré matky.

Zdroj: storyfox.ru

Když štěňata začala růst, ukázalo se, že jsou všechna nemocná. Jedno zvíře se za měsíc úplně uzdravilo a bylo okamžitě adoptováno, ale další dvě měla méně štěstí.

Dívka Lisa nemohla chodit, měla problémy s nohama a chlapec Harry byl úplně slepý. Dobrovolníci bojovali o zdraví štěňat až do posledního.

Zdroj: storyfox.ru

Lisa se dokázala postavit na nohy a nyní se vesele běhá po území útulku. S Harrym to bylo horší. Po dlouhodobé léčbě nedošlo k žádným výsledkům a štěně mohlo zůstat navždy slepé. Ukázalo se však, že štěstí bylo na jeho straně a po několika měsících se zrak obnovil v jednom oku a druhé vidělo, ale špatně.

Ale, bohužel, nikdo si nechtěl vzít štěňata, ona nadále žijí v útulku. Z přívěsu byla přemístěna do voliéry. Štěňata tento krok vzala se smutkem.

Zdroj: storyfox.ru

Doba pobytu v útulku je omezená. Kam dále jít těmto drobkům, kterým dali naději, že je člověk nenechá v problémech? Už si štěňata zvykla na lásku, péči, teplo a jídlo.

Pracovníci útulku přilnuli k těmto štěňatům a jejich matce. Navíc se všichni psi ukázali být neuvěřitelně laskaví, chytří, láskyplní a společenští. Kromě toho jsou dobře socializovaní, snadno nacházejí společný jazyk s ostatními psy.

Zdroj: storyfox.ru

Kvůli své mírumilovné povaze přežít na ulici jim bude těžko. Ale co dělat? Pravidla útulku jsou taková a je nutné vytvořit místa pro nová nalezená chudá zvířata.

Matka jménem Máša je stejně laskavá, roztomilá a klidná. Během těchto několika měsíců se konečně začala usmívat, její pohled přestal být smutný. Fenka je na svůj věk v dobrém zdravotním stavu.

Zdroj: storyfox.ru

Share