“Spotřeba však roste a zásoby nejsou velké“: Jaké jsou aktuální zásoby léku na léčbu COVID-19 v Česku

Po tom, jak se v České Republice začala druhá vlna nemoci COVID-19 a počet nemoci denně se jenom zvyšoval, tak výrazně vzrostla poptávka o lék Remdesivir. Naposled dodávky byly nízké i po celému světu, protože nejen se zvýšila poptávka v ČR, ale i v řadě dalších států.

Zdroj: youtube.com

Výrobce léku Gilead Sciences ale reaguje na externě velký růst počtu nakažených v Česku, a proto do konce měsíce by měl poslat dalších 6500 ampulí léku navíc.

Zdroj: novinky.cz

Ministerstvo zdravotnictví zatím tvrdí, že situace s tuzemsku jde přesně podle odhadu a pokud by se nic významně nezměnilo, tak ke konci října, kdy pravě budou dodané ampulí léku Remdesivir navíc, na území bude potřebovat lékařskou péči kolem 5 tisíc pacientů, nakažených infekční nemoci COVID-19.

Zdroj: novinky.cz

Spotřeba léku na jednoho pacientu je zatím 6 ampulí, což znamená léčbu pro 1000 pacientů. Kupříkladu ve Fakultní nemocnici u sv. Anny Remdesivir mají stále v zásobách, zatímco poptávka roste.

Zdroj: novinky.cz

“Spotřeba však roste a zásoby nejsou velké. Ale mám informace, že zatím problém s dostupností není,“ objasnila mluvčí Dana Lipovská. Dodala, že Ministerstvo zdravotnictví právě jedná s americkou společnosti Gilead, a prý dodá lék navíc.

Share