Počet lidí infikovaných koronavirem po celou dobu pandemie přesáhl 70 milionů lidí. Svědčí o tom data monitorovacího projektu Univerzity Johnse Hopkinse.
K 12. prosinci byla infekce registrována u 7 025 535 obyvatel v 191 zemích. 1 532 323 pacientů zemřelo a více než 45 milionů případů COVID-19 se uzdravilo. Největší počet lidí infikovaných koronaviry byl zjištěn ve Spojených státech (15,7 milionu), Indii (9,7 milionu), Brazílii (6,7 milionu), Rusku (2,5 milionu) a Francii (2,4 milionu). V první desítce zemí vážně zasažených pandemií je také Spojené království, Itálie, Španělsko, Argentina a Kolumbie.
Třetí světová vlna
Počet obětí koronaviru celosvětově stoupá. Proč nepomůže karanténa?
Světová zdravotnická organizace (WHO) dříve oznámila zvýšení úmrtnosti na koronaviry ve světě o 60 procent, zatímco tato čísla jsou nerovnoměrně rozložena po regionech světa. V Evropě se tedy úmrtnost pacientů s COVID-19 za šest týdnů zvýšila téměř o 100 procent. V mnoha zemích se však počet infekcí snížil.
Šéf WHO Tedros Adan Ghebreyesus varoval před nebezpečím koronaviru pro většinu světové populace. Připomněl, že stovky studií o přítomnosti protilátek a tvorbě rezistence na koronaviry již prošly po celém světě. Podle jejich výsledků nepřichází v úvahu hromadný rozvoj imunity: Většina světové populace je stále náchylná k infekcím.
PSALI JSME: MINISTR BLATNÝ AVIZOVAL MOŽNÝ NÁVRAT DO ČTVRTÉHO STUPNĚ SYSTÉMU PES: VÝJIMKY DOSTANOU OBCHODY A LYŽAŘI
PŘIPOMÍNÁME: ZEMĚ EU MUSÍ DOSTAT VAKCÍNU PROTI KORONAVIRU VE STEJNOU DOBU, ANGELA MERKELOVÁ