Státní svátek 17. listopadu: co bude fungovat v tento den a zda budou otevřeny obchody

17. listopad je zvláštní den pro Čechy a Slováky, je to Den boje za svobodu a demokracii. Kromě toho je to také Mezinárodní den studentstva. Vzhledem k tomu, že nyní v době epidemie koronaviru platí zákaz obchodování v neděli a během státních svátků, je třeba říci, že tento zákaz v úterý platit nebude.

Velké obchodní řetězce prostřednictvím svých sociálních sítí oznámily, že budou fungovat v úterý 17. listopadu během státního svátku.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Informoval o tom například obchodní řetězec Tesco přes Facebook. Prodejny Tesco budou otevřeny podle harmonogramu běžného pracovního dne.

Otevřeny budou nejen velké hypermarkety, ale i malé Tesco Expres a čerpací stanice.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Obchodní řetězec Globus oznámil, že budou fungovat jako obvykle, tedy do 20 hodin. Stejně budou fungovat Albert, Penny Market, Lidl nebo Billa.

Zákaz maloobchodování v neděli vstoupil v platnost 28. října. Vláda zavedla takové opatření, protože doufala, že to pomůže snížit šíření viru.

Zdroj: gettyimages

Kromě toho musí být všechny obchody uzavřeny od 20 hodin večer do 5 hodin ráno. Tento zákaz ale neplatí pro benzínky, lékárny, letiště ani nádraží.

Přitom zatím většina obchodů zůstává zavřená.

PSALI JSME: „COVIDOVÝ PRŮKAZ“ SE MAĎAROVI NEZAMLOUVÁ: PROZRADIL, PROČ BY TO MOHLO JEŠTĚ VÍCE ZHORŠIT EPIDEMIOLOGICKOU SITUACI

PŘIPOMÍNÁME: „ČEKAJÍ NÁS TĚŽKÉ ZIMNÍ MĚSÍCE“: MERKELOVÁ CHCE PŘÍSNĚJŠÍ KARANTÉNU, ZEMĚ ZAZNAMENÁVÁ VYSOKÉ POČTY NOVĚ NAKAŽENÝCH

Share