Tajemství Tomáše Holého: Honoráři nejoblíbenějšího českého herce z sedmdesátých

Tomáš Holý byl v sedmdesátých nejpopulárnějším dětským hercem v Česku, ale nežil dostatečně dlouho. Zemřel v 21 rok, což bylo pro všechny tragédii. Byl nejobsazovanějším hercem v Československu, ale měl honorář jenom 120 Kč na den.

Zdroj: ceskatelevize.cz

“Všichni, co ho neznají, si ale mysli, že je pořádný boháč, když je tak slavný a hrál v tolika filmech. Tomáš přitom z filmování nezbohatl,” píše Ota Kars ve vzpomínkové knize Jmenuju se Tomáš, která vychází v těchto dnech.

Zdroj: tomasholy.net

“Za svůj život vydělal dost málo. Herci z té doby vydělávali víc. Například hvězdný Vladimír Menšík dostával 1200 korun za den,” dodal Ota.

Zdroj: nasehvezdy.cz

V knize je uvedeno, že Tomáš vydělal přibližně 2 tisíce Kčs za 2 filmy, a byla to tehdy lehce podprůměrná měsíční mzda. Také známy herec peníze šetřil u své babičky Boženy, a vůbec je neutrácel.

Zdroj: reflex.cz

Za své nejznámější filmové roli Tomáš vydělat přibližně 14 tisíc korun. To by v přepočtu na dnešní hodnotu byla častá 140 tisíc korun. Přesně tolik dnes vydělávají hvězdy nejsledovanějších seriálu, například Slunečná, za měsíc.

Zdroj: blesk.cz

Na konci osmdesátých let lidi mohli koupit barevnou obrazovku za 13 tisíc korun.

Share