Tipy pro rodiče, jak budovat dobré vztahy s teenagerem

Je tak dobré, když máte se svým teenagerem skvělý vztah.

Představte si tuto situaci: jednou moje dcera šla do kina a dlouho byla pryč a nebrala hovory. Když zvedla telefon, řekla, že již jde domů.

Matka a dcera / Ilustrační foto / Zdroj: pandda.online

Chápu, že žijeme v klidném městě, ale jsem se o ní bála. Ale aby bylo dítě samostatné, musíte mít k výchově správný přístup.

Od malička je nutné formou hry nechat dítě rozhodovat. Někdy je třeba svému dítěti dát svobodu volby, aby se svými chybami učil. V rozhovoru komunikujte se svým dítětem klidně a rozvážně.

Matka a dcera / Ilustrační foto / Zdroj: lifechance.ru

Uklidněte svého teenagera a poskytněte mu péči. Nechte ho věřit sám v sebe a tak neudělá ukvapený a špatný skutek. Vysvětlit svému dítěti, že když budete vědět, kde je, budete klidní a budete ho moci chránit – toto je správné rozhodnutí.

Moje dcera mi důvěřuje, říká mi, kde je, a sdílí svá tajemství. Povzbuzuji ji a říkám jí, jak je chytrá a schopná. A i když jsem věděla, že mi trochu lhala, neříkala jsem, že všechno jsem pochopila, ale klidně jsem si s ní pohovořila.

Matka a dcera / Ilustrační foto / Zdroj: pixabay.com

Proč jsem to udělala? A to všechno proto, že příště si prostě nebude chtít promluvit osobně a bude mezi námi nedůvěra.

Teenageři se často vzdalují od svých rodičů, takže si musíme získat jejich přízeň. Nejen vychovávat cukrem a bičem, ale také si je naklonit. Neměli by růst v neustálé depresi, ale měli by být vychováváni v důvěře a porozumění.

PSALI JSME: PŘÍBĚH NEJSILNĚJŠÍ LÁSKY OTCE K SYNOVI V DĚJINÁCH LIDSTVA: CO MUŽ DOKÁZAL PRO SVÉ DÍTĚ UDĚLAT

PŘIPOMÍNÁME: „BYLA DOBROU MATKOU JEN NA FOTOGRAFIÍCH“: JAKÝ VZTAH MÁ BRIGITTE BARDOT SE SVÝM SYNEM, KTERÉHO NECHTĚLA

Share