To, jak mluvíme, ovlivňuje naše myšlení: Dvě věty, které úspěšní lidé nikdy neřeknou

Po úspěchu touží každý. Naštěstí existují metody, které skutečně změní vaše chápaní světa k lepšímu. Jednu z nich se dnes naučíte zcela zdarma.

„Jazyk určuje myšlení“, tak zní Sapirova–Whorfova hypotéza, kterou každý lingvista zná. A mnoho dnešních vědců je s ní solidární. Koneckonců, co a jak říkáme, má velký vliv na naše myšlenky a skutky.

Ke stejnému závěru dospěl profesor Stanfordovy univerzity Bernard Roth. Ve své knize The Achievement Habit uvádí autor zajímavý příklad toho, jak odlišit produktivního člověka, který má vůdčí schopnosti.

Mark Zuckerberg / Ilustrační foto / Zdroj: pomada.cc

To, jak mluvíme, ovlivňuje naše myšlení.

Bernard Roth uvádí tento příklad: „Chci jít do kina, ale mám moc práce.“ A dává do protikladu další: „Chci jít do kina a mám moc práce.“ Uhádněte, která věta patří vůdci?

Pravidlo č. 1: Nevytvářejte si neexistující konflikty.

Odpověď: věta č. 2. Po nahrazení slova ale slovem a ​​se člověk zbavil neexistujícího konfliktu. Náš mozek nemá rád konflikty a stav volby, o tom mluví téměř všichni psychologové. Místo toho si náš Vůdce řekl, že to má pod kontrolou. A tak dokonce zvýšil své šance na vytoužený výlet do kina.

Lidé / Ilustrační foto / Zdroj: pomada.cc

Pravidlo č. 2: Musíte chtít.

Existují také takové příklady: „Musím pracovat dnes“ a „Chci pracovat dnes“. První formulace již obsahuje úsilí, utrpení a další pot a krev.

Ale druhá věta je výrazem touhy. A i ten nejtěžší projekt s takovým přístupem je odsouzen k úspěchu. Protože přesvědčíte svůj mozek, že dělá něco příjemného. A příjemné je vždy snadné, že?

To říkají úspěšní lidé.

Úspešná žena / Ilustrační foto / Zdroj: pomada.cc

Autor bestselleru The Achievement Habit proto doporučuje, abyste se odnaučili od slova ale, a slovo musím nahradili slovem chci.

A je přesvědčen, že i tyto malé změny řeči mohou přinést skvělé výsledky v kariéře. A také zvýšit dávku radosti ze života.

PSALI JSME: PSYCHOLOGICKÝ TEST: PRVNÍ VĚC, KTEROU JSTE VIDĚLI NA OBRÁZKU, VÁM ŘEKNE, CO VÁM BRÁNÍ V ÚSPĚCHU

PŘIPOMÍNÁME: „POCHOPILA JSEM TO AŽ S VĚKEM“: CO NESMÍTE ŘÍKAT ANI SVÝM BLÍZKÝM

Share