“To je nejefektivnější způsob výuky“: Jaké principy ctí netypická Záškola

Netypické vyučovací zařízení Záškola snaží českému vzdělávacímu systému nabídnout něco neobvyklého. O tom informuje portál zpravy.aktualne.cz na svých webových stránkách.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Tato škola se vůbec není klasická, učitelé na děti nekřičí, žáci nemají domácí úkoly a oslovují všech křestním jménem, včetně ředitele. Již z webových stránek školy je jasno, že škola ctí jiné principy.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Pedagogové se tam pracují nad atmosférou, která dětí bude lákat k učení. „Chceme zdravou školu, kam děti chodí rády,“ napsáno na webu. Jedná se zakladatelek Záškoly Barbora Uhlířová je přesvědčená, že právě pokud dětí budou rády chodívat do školy, tak budou mít chuť ke studiu.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

“To je nejzákladnější princip, nejefektivnější způsob výuky,“ podotkla Uhlířová.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Jednoduše řečeno se v sloních prostorech dbají o věrohodnost, ochotnost, spravedlivost a respekt. Takové prostředí se tam nazývají wellbeing.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Průzkumu České školní inspekce v roce 2016 ukázal, že žáci nemají ke škole dobrý vztah. I přes to, že i statní školy se snaží pro žáky vytvořit co nejlepší podmínky, hlavním cílem pro nich je výsledek, ale ne dobré vztahy.

PSALI JSME: UKÁZAL SVĚT SVÉ DCERCE: JAK ZAKLADATEL NAKLADATELSTVÍ LABYRINT BUDE POMÁHAT I JINÝM RODINÁM

ČTĚTE TAKÉ: RODIČE ŽÁKŮ NEJMLADŠÍCH TŘÍD ZÁKLADNÍCH ŠKOL PŘIJDOU O OŠETŘOVNÉ PO NÁVRATU DĚTÍ K PREZENČNÍ VÝUCE

Share