Ukázal svět své dcerce: Jak zakladatel nakladatelství Labyrint bude pomáhat i jiným rodinám

Zakladatel nakladatelství Labyrint Joachim Dvořák už více než 6 let pomáhá dětskému časopisu Raketa. Ten vychází jednou do čtvrtletí a pokaždé je naplněný jiny téma. O Tim informuje na svých webových stránkách portál magazin.aktualne.cz.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Zatím ale rozhodl světu ukázat svou knížky, nad kterou pracoval během výletů Českem, ale z v zahraničí se svou dcerkou Miou. Poté, co se mu narodila dcera před 10 lety, život se změnil. Dvořák začal vidět stejné věci, ale z jiné strany a malé dcerce věnoval každou volnou chvíli.

Během svých cest po tuzemsku a zahraničních cest, dcerka často byla s nim, a to proto, aby pro ni objevit krasu světa.

Zdroj: instagram.com

Často zakladatel nakladatelství dostává otázku proč mu nestačí ČR, a musí do zahraničí. Odpověď ale něho je jedná: rodiče musí svým deštěm ukázat jak svět je různý, jak se liší od toho, co viděli v dětství a následně se toho nemusí bát.

Ilustrační foto. Zdroj: facebook.com

Pro výlety v tuzemsku potřebuje člověk přiložit méně úsilí. „Na poznávání cizích zemí potřebujete ale trochu odvahu,“ uvedl čtyřiapadesátiletý Joachim Dvořák. Cesty také vedou děti k samostatnosti.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Během letního období Dvořák začal pracovat nad svou knížkou. „Chtěl bych touto knihou vyslat pozitivní signál, že se máme vždycky na co těšit,“ popsal hlavní cíle muž. Budou tam výlety do jednadvaceti měst, která s dcerkou navštívili.

Dodal, že příjmy nad sto padesát tisíc korun budou věnovat na celoroční předplatné časopisu Raketa rodinám s malými dětmi, které se ocitly z různých důvodů v tísni.

ČTĚTE TAKÉ: ELEKTROMONTÉR NYNÍ PŮSOBÍ FARÁŘEM: PROČ MUŽ SI ROZHODL ZMĚNIT ŽIVOT A ZŮSTAT V MALÉM POHRANIČNÍM OBCI NERATOV

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: KLUCI VYTVOŘILI NEJHORŠÍ HOTEL „NULA HVĚZD“: DOSTALI STOVKY REZERVACÍ

Share