„To změní monarchii“: Svár princů Williama a Harryho nazvaný ničivým pro celou královskou rodinu

Synové princezny Diany se v posledních letech navzájem vzdálili. Osmatřicetiletý princ William po jeho rezignaci v královské rodině prakticky přestal komunikovat s Šestatřicetiletým princem Harrym.

Fanoušci britské monarchie vždy se zájmem sledovali, jak dva bratři vyrostli, přesto, že ztratili svou matku ve velmi mladém věku. Po smrti princezny Diany se její synové vždy navzájem podporovali. Mnozí jsou proto v depresi z toho, jak se nyní vyvíjejí vztahy mezi vnoučaty královny.

 

Zdroj: pagesix.com

 

Autoritativní britský historik a královský autor životopisů Robert Lacey se pokusil urovnat konflikt v královské rodině. Autor připravuje vydání nové knihy „Bitva o bratry“. Ve které zmiňuje některé podrobnosti jejích vzájemného vztahu.

„Tato kniha je správná a důležitá.“ Když jsem začal studovat tento údajný spor mezi dvěma princi, nevěřil jsem tomu. Myslel jsem, že noviny míchají něco, co tam není. Po pravdě řečeno, nechtěl jsem tomu uvěřit. Přesto to určitě existuje. Je to ve skutečnosti mnohem horší, než si kdokoli myslí,“ řekl Lacey.

 

Zdroj: thesun.co.uk

 

Autor uvedl, že pokud se propast mezi vnoučaty královny nevyléčí, promění se ve vážnou krizi a stane se faktorem, který změní monarchii. Tuto situaci přirovnal k takovým traumatům pro monarchii, jako je abdikace trůnu Edwarda VIII. A smrt princezny Diany. „Rozhodně to monarchii změní. Je čas obrátit situaci pozitivním směrem, ale v tuto chvíli palác nefunguje, “ řekl Robert.

 

Zdroj: businessinsider.com

 

Kniha Lacyho vykresluje zničující obraz důsledků rozpadu kdysi důvěrného vztahu mezi těmito dvěma bratry. Sleduje životy obou a jejich velmi odlišných manželek. Odborník trvá na tom, že vztah mezi princi je pro budoucnost královské rodiny zásadní.

 

Zdroj: etonline.com

 

„To je důležité. Je to otázka hodnot, dokonce i národní morálky. Myšlenka naší moderní královské rodiny byla postavena na myšlence těchto dvou bratrů. Musíte pochopit, že celá strategie monarchie byla založena na jejich soudržnosti. Megan to všechno změnila. Je to velmi obtížné. Má neuvěřitelnou a nebezpečnou úroveň sebevědomí,“ řekl Robert.

 

Zdroj: bbc.com

 

Spisovatel poukázal na nespravedlivé zacházení s druhorozenými v monarchii. Uvedl, že s druhým dítětem v královské rodině je vždy zacházeno špatně. Stalo se to princezně Margaret, i princi Andrewovi. „To není přímý dědic, ale náhradník. Prostě nevědí, co dělat s rezervou. A samozřejmě nevěděli, co dělat s manželkou náhradníka,“ cituje životopisce Daily Mail.

Podle Lacey nejsou William a Harry jen dva bratři. Jsou to okouzlující, talentovaní mladí lidé. Jejich život je však neustálá bitva. Autor biografie zdůraznil, že princ William je chválen za to, že má geny pro rodinu. Ale má také špatnou stránku charakteru. Harry je zase nešťastný a rozčílený mladý muž, který v Megan našel záchranu.

 

Zdroj: Youtube.com

 

„Najde nový osud. Uvědomil si, že v srdci královské rodiny je něco shnilého, co pro něj není správné,“ poznamenal Robert. Autor přirovnal Meghan Markle k zesnulé princezně z Walesu. Podle něj byla v Dianě také spousta „protikrálovských“ hodnot. „Megan svým způsobem prochází minovými poli jako Diana. A to jsou metaforická minová pole,“ shrnul spisovatel.

 

Zdroj: hellomagazine.com

 

Vévoda ze Sussexu byl činěním svého staršího bratra zklamán. Kate Middleton a William vynechali hovor od Harryho rodiny v Anglii. Vévoda z Cambridge zase odsoudil svého mladšího bratra a manželku za smlouvu se společností, která se chystá uvést šokující film o princezně Dianě. William považuje Harryho rozhodnutí opustit královskou rodinu za neodpustitelné. Budoucí král s ním přerušil veškeré vazby.

 

Share