Třípokojový sociální byt o rozloze 79 metrů čtverečních: možná má Dominika Gottová konečně trochu štěstí

Dominika Gottová a Timo Tolkki mají konečně trochu štěstí. Sociální úřad ve Finsku před několika dny nabídl tomuto manželskému páru sociální byt. Oba jsou nezaměstnaní a žádali o tuto pomoc od státu. Kdyby takový byt dostali v Praze, dalo by se říct, že žijí v luxusu. Dominika to řekla pro AHA!

Možná Dominika Gottová a Timo Tolkki dostanou sociální byt o rozloze 79 metrů čtverečních. V tomto bytě jsou 3 pokoje, tedy podle českých parametrů je to byt zhruba 3+1.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Zajímavý je fakt, že tento byt se nachází v té oblasti Helsinek, kde kdysi manželé žili. Ale zatím není známo, za jakých podmínek budou moci získat tento byt a jak budou platit.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Dominika Gottová promluvila pro AHA!, že v pátek přišli s manželem na schůzku na úřad. Tento týden měli v plánu jít se podívat na tento byt.

Ilustrační foto Zdroj: tv.blesk.cz

Nejstarší dcera Karla Gotta je ráda, že zůstala zatím ve Finsku a mohla se těchto setkání osobně zúčastnit. Minulý týden plánovala dočasný návrat do Prahy, ale nestihla přijet na letiště.

Ilustrační foto Zdroj: tv.blesk.cz

Jakmile se s bydlením něco vyjasní, plánuje na chvíli přiletět zpět do Česka. Podle svých slov má ještě nějaké pracovní závazky, musí je dokončit.

Ilustrační foto Zdroj: archiv T. Tolkkiho, D. Gottové

„Jakmile bude jistota bytu a práce v Helsinkách, vrátím se sem za Timem,“ řekla Dominika Gottová. Timo Tolkki zatím bude dočasně bydlet u přátel.

PSALI JSME: MINISTRYNĚ PRÁCE A SOCIÁLNÍCH VĚCÍ JANA MALÁČOVÁ CHCE PŘIDAT NA PŘÍSPĚVCÍCH DĚTEM: ROZPOČET TO BUDE STÁT DALŠÍCH 5 MILIARD KORUN

PŘIPOMÍNÁME: V ČESKU JE NEJRYCHLEJŠÍ TEMPO RŮSTU MEZD VE SROVNÁNÍ SE ČTYŘMI SOUSEDNÍMI STÁTY

Share