Trump tweetoval o vítezství Joe Bidena: Dodal vysvětlení, proč výsledky amerických voleb jsou údajně nesprávné

Řekl, že demokrat zvítězil díky padělání, porušování a loajálním médiím. Úřadující prezident USA neuznal svou porážku ve volbách.

 

Zdroj: youtube.com

 

Úřadující americký prezident Donald Trump komentoval na Twitteru příspěvek Fox News o možných podvodech v amerických prezidentských volbách a o vítězství Joe Bidena v nich. Trump napsal: „Vyhrál, protože volby byly zmanipulované. Pozorovatelé nebyli přítomní při hlasování ani při sčítání hlasů. “

Podle něj Bidenovo vítězství zajistila soukromá společnost Dominion, která měla „špatnou pověst“ a měla „nepoužitelné vybavení“ (mluvíme o výrobci vybavení a softwaru pro hlasování, Dominion Voting Systems), a také umlčovala a odvracela pozornost médií.

 

Zdroj: youtube.com

 

Trump objasnil, že všechna mechanická selhání během volební noci (tj. V noci po 3. listopadu, kdy začalo sčítaní hlasů) byly pokusem demokratů o krádež hlasů. „Uspěli mnoha způsoby, aniž by se nechali chytit. Volba poštou je hloupý vtip,“ napsal prezident.

 

Zdroj: twitter.com

 

Trump uvedl, že hlasovací automaty vyráběné společností Dominion Voting Systems nepočítají hlasy v jeho prospěch, nýbrž je počítají ve prospěch Bidena. Prezident zejména tvrdil, že mu v Michiganu bylo odcizeno 2,7 milionu hlasů. Podle NYT došlo v Michiganu skutečně k chybě při počítání hlasovacích lístků, ale byla to lidská chyba a byla rychle napravena.

Zástupci Republikánské strany navíc uvedli, že vysoce postavení demokraté byli zapojeni do volebních systémů Dominion: mluvčí domu Nancy Pelosi a rodina Clintonových. Podle The Washington Post však tito politici nevlastní podíly ve společnosti.

 

Zdroj: youtube.com

 

Americké prezidentské volby se konaly 3. listopadu, jejich oficiální výsledky dosud nebyly shrnuty: sčítání hlasovacích lístků se v několika státech zpozdilo kvůli rekordní účasti a hlasování poštou. Navíc se tým Trump pokusil zpochybnit sčítání hlasů v několika státech. Americká média však na základě předběžných výsledků sčítání označila za vítěze Joe Bidena, který získal více než 270 volebních hlasů potřebných ke zvolení.

Trump dosud svou porážku nepřiznal.

 

PSALI JSME: ASIE VYTVOŘILA NEJVĚTŠÍ ZÓNU VOLNÉHO OBCHODU NA SVĚTĚ: KTERÉ ZEMĚ PODEPSALY DOHODU

PŘIPOMÍNÁME: „PAN MINISTR TO NEUDĚLAL, PŘESTOŽE JSME VÝZVU NĚKOLIKRÁT ZOPAKOVALI“: PROČ ŠÉF ČESKÉ LÉKAŘSKÉ KOMORY KRITIZUJE PRÁCI NOVÉHO MINISTRA

 

Share