„Udělování mimořádných odměn není v mé kompetenci“: Proč pobouřili veřejnost odměny úřadu středočeského kraje

Jakýsi zaměstnanci středočeského úřadu mají prémie až 85 000 korun do měsíce, ve srovnání s jinými kraji takové hodnotu jsou neobyčejně vysoké. Úřad udělil údaje pro medii o výši mezd a premii 20 státních zaměstnanců, hodnoty ale nespojil s určenými lidmi.

Zdroj: novinky.cz

Tam patří doslova Marek Rejman, PR poradce. Hejtmanka středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová v ohlasu objasnila, že udělování odměn je to kompetence ředitele krajského úřadu, ale ne starosti hejtmanky.

Zdroj: idnes.cz

„Udělování mimořádných odměn není v kompetenci hejtmana kraje. Na výběr zaměstnanců, uzavírání pracovních smluv, ani na jakoukoli personální agendu spojenou se zaměstnanci krajského úřadu, tedy ani na poskytování a výši odměn, nemá žádný vliv. Toto je kompetence ředitele krajského úřadu, případně vedoucích jednotlivých odborů,“ komentuje Jermanová.

Zdroj: facebook.com

Hejtmanka přidala, že poprosila ředitele úřadu Jiřího Holuba, aby jí dál k nahlédnutí strukturu přidělování prémii a zajedno jí objasnil a odůvodnil uhrazené sumy zaměstnancům. Řada z nich již na úřadě podle sdělení hejtmanky zaměstnaná není.

Podle dostupných údajů úředníci i v ostatních krajích berou i s prémii v průměru 60 000 českých korun měsíčně, výlučně 75 000 korun.

Zdroj: facebook.com

Ředitel krajského úřadu Jiří Holub sdělil, že zrovna na úřadě lze napočítat 692 zaměstnanců, úhrnem Středočeský kraj zaměstnává zhruba 55 000 občanů. Srovnat Plzeňský a Středočeský kraji podle Holuba nelze, výhradně ale jenom s Prahou. „Odměny jsou vždy udělované konkrétnímu zaměstnanci v souladu s objemem práce a zodpovědností s tím spojenou,“ podotkl Holub.

Share