Ukázal své ženě, jak vyčistit mikrovlnnou troubu od tuku uvnitř i venku za 6 minut

Čím špinavější je mikrovlnná trouba, tím lépe. Dnes budeme testovat účinnost dvou čisticích metod, které slibují zvládnutí i té nejintenzivnější kontaminace během několika minut.

Zdroj: topfakty.com

Existuje mnoho způsobů, jak vyčistit mikrovlnnou troubu na internetu, ale některé z nich nejsou vhodné pro tuto techniku, například použití vlhkých ubrousků, když mikrovlnná trouba běží na plný výkon.

Zdroj: topfakty.com

To vede k poruše zařízení. Pokud si přečtete návod k použití, budete vědět, že pokud zapnete prázdnou mikrovlnnou troubu, magnetron selže. Proto je důležité si uvědomit, že tuto metodu kategoricky nelze použít.

Nejprve je třeba připravit speciální prostředek pro odstranění nečistot z povrchu trouby. Před tím musíte zařízení odpojit od sítě.

Zdroj: topfakty.com

Pro přípravu roztoku smíchejte 100 gramů líhu a 100 gramů Jaru.

Zdroj: topfakty.com

Na fotografii jsem ukázal, jaký roztok jsem dostal.

Zdroj: topfakty.com

Nalijte hotový výrobek do vhodné nádoby s rozprašovačem. Tento nástroj je vhodný pro multifunkční hrnec, digestoř apod.

Zdroj: topfakty.com

Nastříkejte produkt na povrch mikrovlnné trouby a nechte jej stát 20–30 sekund. Pokud je mikrovlnná trouba silně znečištěná, může se čekací doba prodloužit. Na konci odstraňte zbytky produktu suchým ručníkem.

Zdroj: topfakty.com

Tato metoda čištění je považována za dostatečně bezpečnou pro mikrovlnné trouby a je samozřejmě velmi účinná.

Nyní začneme čistit vnitřek trouby. Ve vhodné nádobě smíchejte vodu se dvěma čajovými lžičkami sody nebo kyseliny citronové, vložte ji do mikrovlnné trouby a zapněte maximální teplotu po dobu tří až čtyř minut. Voda v misce by měla dosáhnout bodu varu.

Zdroj: topfakty.com

Po ukončení procedury otřete mikrovlnnou troubu suchým ručníkem.

Zdroj: topfakty.com

PSALI JSME: JAK VYČISTIT VÍKO NA TĚŽKO PŘÍSTUPNÝCH MÍSTECH

PŘIPOMÍNÁME: KOLEGA PORADILA, JAK VYČISTIT MASTNÉ RUKÁVY A LÍMEC PÉŘOVÉ BUNDY BEZ PRANÍ: VYČISTILA JSEM SI VŠECHNO ZIMNÍ OBLEČENÍ

Share