Babiš prozradil, kde s rodinou stráví letošní Vánoce: tvrdí, že svátky budou jiné než jsme si zvykli

Premiér Andrej Babiš pro blesk.cz uvedl, jak bude trávit letošní Vánoce a promluvil o možném přechodu České republiky do 3. stupně PES. Předseda vlády rovněž vyzval Čechy, aby se nechali testovat.

Babiš nemůže s jistotou říct, jestli se v pondělí zmírní rizikový stupeň a dojde k otevření obchodů a restaurací. Chce ale, aby k rozvolnění došlo alespoň dva týdny před vánočními svátky.

Zdroj: gettyimages.com

Dle premiéra letos Vánoce budeme mít jiné než jsme si zvykli. Babiš zdůraznil, že o Vánocích s rodinou nepojedou do Alp na lyžování, kat to dělali mnoho let za sebou. „Budeme doma, budeme koukat na pohádky, na filmy, budu s rodinou a budou jiné,“ dodal.

Babiš chce, aby se přechod do 3. stupně uskutečnil minimálně 14 dnů před Vánocemi, aby lidé měli čas nakoupit dárky a zpříjemnit si náladu. Na druhou stranu premiér ale říká, že situace je stále složitá a musíme být velmi opatrní s rozvolňováním.

Zdroj: gettyimages.com

Ministerský předseda dodal, že Vánoce budou sice jiné, ale nechce, aby všechno kolem nás bylo zavřené. Vláda proto bude o situaci pečlivě diskutovat.

Andrej Babiš poznamenal, že se země musí nyní řídit protiepidemickým systémem PES, aby se situace nepokazila a nedošlo k nárůstu nemocných těsně před svátky.

Zdroj: gettyimages.com

To je důvod, proč premiér nemůže říct na sto procent, jestli k rozvolňování dojde už příští pondělí. „To není o tom, co si přeju. PES je předvídatelný a má jasné parametry,“ řekl Babiš a dodal, že ke konečnému rozhodnutí musíme mít čísla za čtvrtek, pátek a sobotu.

Konečné rozhodnutí o otevření obchodů je však podle premiéra na ministru zdravotnictví Janu Blatnému, kterého Babiš pochválil za to, že tvrdě prosazuje své návrhy.

Zdroj: gettyimages.com

Nakonec předseda vlády řekl, že se nyní Česko musí soustředit na testování. Žádá lidi, aby se nebáli jít otestovat, pokud mají příznaky onemocnění.

PSALI JSME: MINISTERSTVO OBCHODU NAVRHUJE ZNOVU POUŽÍVAT ROUŠKY A ŠTÍTY KADEŘNÍKŮM: VÁNOČNÍ TRHY BEZ JÍDLA A SVAŘÁKU

PŘIPOMÍNÁME: ŠÍŘENÍ KORONAVIRU V ČESKU: ZA PŘEDCHOZÍ DOBU LABORATOŘE ODHALILY 4 048 NAKAŽENÝCH KORONAVIREM

Share