V České republice se zvýšil počet seniorů v exekuci: i v důchodu musejí splácet dluhy

České důchodce se čím dál více bojí exekucí. Těch v letošním roce bylo provedeno ihned několik tisíc.

Senioři musí krátit své důchody, aby mohly uhradit dluhy. Při tom si také musí zaplatit bydlení a jídlo. V tomto roce podle statistik Exekutorské komory přibylo 2 912 lidí ve věku nad 65 let, kteří jsou v exekuci. Celkem jich je 63 298. Informuje o tom web denik.cz.

Důchodci / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Dluhy většinou seniorům vznikly ještě během aktivního pracovního života a než dojde na exekuci musí uplynout až několik let.

Dle dostupných údajů se důchodci často zadlužují kvůli spotřebitelským úvěrům. Dalším problémem je nájemní bydlení či platby za služby.

Důchodci / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Mluvčí Exekuční komory Lenka Desatová říká, že se počet seniorů v exekuci mohl zvýšit kvůli růstu důchodů. „Díky tomu totiž narůstá skupina seniorů, u které nebylo možno dříve exekuci provádět,“ dodává s tím, že následně u těchto lidí je možné srážky provádět.

Důchodci / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Právě tímto způsobem senioři nejčastěji hradí své dluhy. V tomto roce v září jich bylo více než 44 tisíce. Největší počet takových důchodců je na Ústecku a Moravskoslezsku.

Průměrná částka, která se sráží z důchodů nyní se pohybuje podle regionů od 1 997 do 2 684 Kč.

Důchodci / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Senioři také mohou využit bezplatnou pomoc, jak dluhy výhodně splatit. Poskytuje ji i Exekutorská komora České republiky.

PSALI JSME: HAVLÍČEK PŘEDPOKLÁDÁ, ŽE OPATŘENÍ POTRVAJÍ AŽ DO PŘÍŠTÍHO ROKU A UPŘESNIL, JAK BUDOU FUNGOVAT SKIAREÁLY

PŘIPOMÍNÁME: TIMO TOLKKI SE CHCE ZLEPŠIT, DODRŽUJE DIETU, DĚLÁ TISÍCE KROKŮ A BĚHÁ: „JE TO ÚŽASNÉ, PO DLOUHÝCH LETECH SE MI KONEČNĚ VRÁTIL MŮJ ČICH“

Share