„V naší péči jsou nyní tři osoby u nichž se projevila se u nich akutní stresová reakce“: v Praze se srazil osobní vlak s rychlíkem

V pátek vpodvečer v pražských Běchovicích se srazil rychlík s osobním vlakem bez cestujících. Několik vagonů vykolejilo, hasiči evakuovali stovky lidí. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, u tří lidí se projevila akutní stresová reakce, řekla mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová.

Zdroj: twitter.com

Odhadovaná škoda je přes pět milionů korun. Na trati, která je součástí koridoru z Prahy do Ostravy, jezdily vlaky odklonem. Provoz v místě nehody byl částečně obnoven, informovali na Twtitteru policisté.

Zdroj: twitter.com

„V naší péči jsou nyní tři osoby, které nejsou zraněny, ale projevila se u nich akutní stresová reakce,“ uvedla Poštová. Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal řekl, že rychlík jedoucí do Žďáru nad Sázavou se srazil s takzvaným posunovým dílem osobního vlaku, tedy se soupravou bez cestujících. Právě tento osobní vlak vykolejil.

Zdroj: twitter.com

V době srážky byla v místě kvůli jiné nehodě průjezdná jen jedna ze tří kolejí. Pendolino tam odpoledne srazilo člověka, který na místě zemřel. Hasiči z tohoto vlaku museli evakuovat asi 150 cestujících. Vlak, který pro ně jel, narazil do čekajícího rychlíku. V něm bylo podle Pistoriusové kolem 200 cestujících, v náhradním vlaku pouze posádka.

Zdroj: twitter.com

Pro lidi ze všech havarovaných souprav byl zřízen evakuační prostor u nádraží. „Cestující do něj odcházejí podél železničního svršku,“ uvedli hasiči. O cestující se postaral Český červený kříž.

„Škoda na drážních vozidlech byla vyčíslena na pět milionů korun. Škoda na dráze bude vyčíslena až po odstranění vlaků z místa nehody,“ uvedl Drápal. Vyšetřování příčin a okolností nehody budou podle něj pokračovat i během noci a víkendu.

Zdroj: twitter.com

V tomto týdnu to není první srážka vlaků na české železnici. V úterý se na jednokolejné trati u Perninku na Karlovarsku srazily dva osobní vlaky, následky byly v tomto případě tragické – zemřeli dva lidé a dalších 24 bylo zraněno.

Došlo pravděpodobně k selhání lidského činitele, ta trať nemá žádné technické zabezpečení, říká ke srážce dvou vlaků v Karlovarském kraji prezident Federace strojvůdců ČR.

Share