Václav Klaus říká, že letos není možné slavit výročí: má obavy ze situace se svobodou a s cenzurou v Česku

Druhý český prezident Václav Klaus řekl, že nyní není možné slavit výročí sametové revoluce. Také řekl, že nyní v naší zemi dochází k určité cenzuře. Bývalému prezidentovi se nelíbí, že se v Česku šíří strach. O tom informoval web Echo24.cz.

Bývalý prezident rozhodně není zastáncem opatření zavedených vládou. Často kritizoval kroky současného kabinetu. Podle něj není nutné používat taková opatření, která by mohla ekonomice uškodit.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Podle něj v současné době nenímožné slavit výročí sametové revoluce. Vysvětlil, že občané, kteří by chtěli tento den oslavit, nyní pociťují strach, izolaci, nejistotu v budoucnosti a mnoho omezení.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

„Rozmáhá se strach a vzájemné podezírání,“ řekl Václav Klaus. Podle něj teď někdo chce naučit Čechy být poslušní a věřit v takové věci, kterým je těžké uveřit.

Dodal také, že naděje na návrat k normálu slábne. Řekl, že opět dochází k cenzuře, opět je povolena pouze jedna pravda.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

To se mu kategoricky nelíbí, protože začínají procesy jako manipulace a rozdělení společnosti na dvě skupiny lidí.

Vysvětlil, že jedna skupina lidí jsou ti správní a druhá skupina lidí jsou politicky korektní, kteří jsou ochotni plnit jakýkoliv příkaz moci.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Upozornil, že tento proces se nyní odehrává v celem západním světě. Podle jeho názoru to nebylo ovlivněno zvýšením síly autoritářských východních režimů. Je to taková etapa dějin v našem civilizovaném západnim světě.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

„Epidemie nemoci Covid-19 je využívána jako ospravedlnění dnešního vývoje. Ten ale ospravedlnit nelze,“ řekl Václav Klaus.

Bývalý prezident přišel na Národní třídě před polednem. Přitom jeho rouška byla na bradě a nezakrývala nos a ústa.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Policisté zdokumentovali tento případ porušení opatření. Policie uvedla, že to bude řešit oznámením. Václav Klaus také není zastáncem nošení roušek.

PSALI JSME: VE STŘEDU BY OBCHODY MOHLY ZAČÍT FUNGOVAT DO 21 HODIN, SCHVÁLILA TO VLÁDA: ZÁKAZ NOČNÍHO VYCHÁZENÍ ALE ZAČÍNÁ TAKÉ VE 21 HODIN

PŘIPOMÍNÁME: MARTA KUBIŠOVÁ PŘIZNALA, PROČ SE PODRUHÉ ROZVEDLA: JEJÍ MANŽEL TVRDIL, ŽE JINÁ ŽENA BYLA TĚHOTNÁ PŘED JEJICH KOMUNIKACÍ

Share