Václav Klaus se domnívá, že EU a USA potřebují malou sametovou revoluci: důsledky reforem po roce 1989 jsou podle něj působivé

Václav Klaus prohlásil, že sametová revoluce v roce 1989 byla v českých dějinách mimořádně významnou událostí. Podle něj tato událost umožnila realizovat to, co Češi chtěli. Měl na mysli zrušení komunismu a přechod od plánovaného hospodářství k tržnímu. Bývalý prezident to řekl během vysílání v CNN Prima NEWS.

Druhý český prezident se nyní trochu obává, že by mohly vzniknout autoritářské nebo totalitní režimy. Podle něj je nyní pro EU a pro USA nutná „malá sametová revoluce“.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Václav Klaus doufá, že mezi mladými lidmi budou ti, kteří to dokážou, kteří opět nasměrují západní země na správnou cestu rozvoje.

Bývalý prezident prohlásil, že nyní se ukazuje situace, kdy pravda může být jen jedna a říkat něco jiného je špatné. Dodal, že to je jeden z důvodů, proč bychom potřebovali další malou revoluci.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Václav Klaus před časem hovořil o tom, že lidé, kteří nosí roušky, mohou být ti samí lidé, kteří vítají imigranty. Tentokrát musel svůj výrok vysvětlit.

Podle něj si všímá určité korelace mezi lidmi, kteří nosí roušky a zároveň jsou zastánci boje za ekologii nebo například podporují evropskou integraci.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

„Vidím určitou korelaci mezi lidmi, kteří milují roušky, milují Gretu Thunbergovou a její nesmysly a vítají migranty,“ řekl Václav Klaus.

Zároveň bývalý prezident dodal, že má k rouškám také odlišný postoj. Podle jeho názoru existují případy, kdy je třeba nosit roušku a jsou lidé, kteří potřebují nosit roušku.

Zároveň nechápe ty lidi, kteří rádi nosí roušky a kteří podporují naprosto všechna opatření.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Václav Klaus byl 17. listopadu na Národní třídě, kde měl roušku na bradě. Na internetu se pak objevila informace, že policie údajně udělila pokutu ve správním řízení pro nějakou známou osobu.

Moderátorka Terezie Tománková se proto bývalého prezidenta zeptala, zda to byl on, nebo šlo o někoho jiného. Odpověděl, že viděl, jak tam policie někoho lustrovala, ale ne jeho.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Václav Klaus hovořil také o událostech, které se odehrály 17. listopadu před 31 lety. Vzpomněl si, jak se ten den vrátil domů a uviděl svého syna Václava, který mu řekl, že už oni děti udělali všechno, co mohli, teď musí otcové dokončit to, co začali.

Podle něj se tehdy podařilo realizovat to, co chtěli, totiž zrušit komunismus, přejít z plánované ekonomiky na tržní a vytvořit demokratickou společnost. Dodal, že Česku se to podařilo lépe než některým jiným zemím.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Václav Klaus také upozornil, že Mezinárodní měnový fond nedávno zveřejnil zprávu, že HDP v přepočtu na osobu je v Česku větší než v Itálii nebo Španělsku.

Podle něj to potvrzuje účinnost těch reforem, které byly provedeny tehdy po Sametové revoluci.

PSALI JSME: VÁCLAV KLAUS ŘÍKÁ, ŽE LETOS NENÍ MOŽNÉ SLAVIT VÝROČÍ: MÁ OBAVY ZE SITUACE SE SVOBODOU A S CENZUROU V ČESKU

PŘIPOMÍNÁME: „LEHCE ZMATENÍ, NADĚJEPLNÍ A NEVYSPANÍ“: BÝVALA PRVNÍ DÁMA DAGMAR HAVLOVÁ NAPSALA DOJEMNÁ SLOVA O DNI 17. LUSTOPADU

Share