”Věřím, že se nám bude dařit nadále prohlubovat vzájemné vztahy”: Kdo z českých politiků poslal gratulační dopis Josephu Rovinette Bidenovi

Hlava státu Miloš Zeman poslal včera blahopřejné psaní Josephu Rovinette Bidenovi. On se stal šestačtyřicátým prezidentem USA. O tom, že Zeman gratuloval nově zvoleného prezidenta, informoval v sobotu na sociální sítí mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Zdroj: youtube.com

Vaše Excelence, dovolte mi, abych Vám srdečně poblahopřál k Vašemu zvolení prezidentem Spojených států amerických,” napsal ke začátku dopisu český prezident.

Zdroj: youtube.com

Nezapomněl Zeman i na českoamerické vztahy. Dodal, že se vzájemné vztahy mezi zemi vznikly již na vzniknutí české státnosti. Navíc to bylo mnohokrát potvrzeno během mnoha události v i minulem, ale i v nynějším století.

Zdroj: youtube.com

Poblahopřál Bidenovi i premiér republiky Andrej Babiš. Uvedl, že se bude těšit na kamarádskou součinnost s USA.

Zdroj: youtube.com

Své přání poslal i český ministr zahraničí Tomáš Petříček. Po tom, jak se Biden v sobotu obdržel více jak 50 procent na volbách, a tím pádem i zvítězil, ministr zahraničí napsal i svůj dopis. V dopisu byl jistý, že se vzájemné vztahy mezi ČR a USA budou dále jenom zlepšovat, což bude podporovat pevný vztah i s celou Evropou.

PSALI JSME: UZDRAVIT AMERICKOU DUŠI: BIDEN SLIBUJE OBNOVIT REŠPEKT K USA VE SVĚTĚ A BOJ PROTI COVID-19

ČTĚTE TAKÉ: JOE BIDEN VYHRÁL AMERICKÉ PREZIDENTSKÉ VOLBY

Share