„Jak šel čas s nejoblíbenější Popelkou“: Od princezny do královny

Filmová pohádka Tři oříšky pro Popelku je jednou z nejoblíbenějších a je netriviální adaptací známé pohádky. Tato Popelka je odvážná, drzá a samozřejmě krásná!

Zdroj: extra.cz

Od dětství se Libuše Šafránková vyznačovala vzpurnou povahou – stejně jako Popelka. Její rodiče nebrali její sen stát se herečkou vážně. A ona se rozhodla pro zoufalý krok: utekla z domova a šla do filmového studia Barrandov.

Tentokrát neměla štěstí, ale na rodiče však čin dcery zapůsobil. Uvědomili si, že je lepší nezasahovat, ale pomoci jí splnit její sen.

První filmovou prací pro Šafránkovou byla role ve filmu Babička. A pak režisér Václav Vorlíček pozval mladou herečku, aby hrála hlavní roli v jeho nové filmové pohádce Tři oříšky pro Popelku.

Zdroj: extra.cz

S princem Pavlem Trávníčkem vypadali spolu skvěle.

Zdroj: idnes.cz

Měli poměr?

Po shlédnutí filmu Tři oříšky pro Popelku diváci dospěli k přesvědčení: jsou to opravdu zamilovaný pár, Libuše a Pavel! Podívejte se, jak se jeden na druhého dívají, jak se usmívají … Je nemožné to hrát.

Zdroj: extra.cz

Libuše však nikdy přímo neodpovídala na otázku, zda mezi ní a Pavlem byly něžné city. Trávníček však kdysi v rozhovoru řekl, že během natáčení on a Libuše každou volnou minutu utíkali do zasněženého lesa a líbali se tam. A dodal: pomohlo to zahřát se, protože byla zima a jejich oblečení bylo velmi lehké!

Libuše má mladší sestru, která také je herečkou. Libuše a Miroslava si byly velmi podobné, navzdory pětiletému věkovému rozdílu. Dívky byly natočeny v krásné pohádce Malá mořská víla. Libuše hrála princeznu a Miroslava malou mořskou vílu.

Zdroj: zena.aktualne.cz

A potom Šafránková ztratila počet svých princezen: Princ a Večernice, Třetí princ, Sůl nad zlato … Mimochodem, ve Třetím princi ji osud znovu spojil s Pavlem Travničkem.

Potkala svého prince a stala se královnou

Zdroj: extra.cz

V té době už byla vdaná, jejím manželem se stal herec Josef Abrhám. Libuše však dokázala být herečkou, manželkou a matkou: v rodině vyrůstal syn, pojmenovaný po svém otci. Brzy se z rolí princezen přesunula do rolí královen.

Zdroj: extra.cz

A pak se ukázalo, že Libuše může hrát i složité role. Například velký úspěch ji čekal po premiéře filmu Kolja z roku 1996. Přítel její hrdinky si adoptuje ruského chlapce a 43letá Libuše dokázala sdělit všechny emoce a zkušenosti ženy v takové situaci.

Souběžně s natáčením pracovala Libuše mnoho let jako moderátorka. Přes svoji popularitu se vždy vyhýbala rozhovorům o svém osobním životě: raději si potichu užívala rodinné štěstí.

Zdroj: extra.cz

Nejkrásnější Popelce je již 67 let. V roce 2014 byli fanoušci herečky rozrušení, když se dozvěděli, že Libuši byla diagnostikována rakovina plic. Herečka musela podstoupit operaci. Nemohla přijít ani na slavnostní předání medaile za zásluhy v oblasti umění: místo Libuše získala čestnou cenu z rukou prezidenta její sestra Miroslava.

Zdroj: sedmicka.tyden.cz

Šafránkové se podařilo nemoc porazit.

Zdroj: sedmicka.tyden.cz

Libuše je stále nejkrásnější a nejoblíbenější Popelkou.

Zdroj: blesk.cz

PSALI JSME: TŘI OŘÍŠKY PRO POPELKU: JAK VYPADAJÍ HERCI UŽ TÉMĚŘ PO PŮL STOLETÍ OD PREMIÉRY NEJSLAVNĚJŠÍ ČESKÉ VÁNOČNÍ POHÁDKY

ČTĚTE TAKÉ: PROČ SE HEREČKA LIBUŠKA ŠAFRÁNKOVÁ STÁHLA Z VEŘEJNÉHO ŽIVOTA

Share