Vláda znovu požádá o prodloužení nouzového stavu: připravila také výjimku ze zákazu nočního vycházení pro věřící

Vláda se rozhodla znovu požádat Sněmovnu o prodloužení nouzového stavu o 30 dnů. Stav nouze zatím platí do 23. prosince a je potřeba pro fungování protiepidemického systému PES. Ministr zdravotnictví Jan Blatný zdůraznil, že se bez něj neobejdeme ve čtvrtém a pátém stupni.

Vláda také připravila výjimku ze zákazu nočního vycházení. Týká se půlnoční mše. Píše o tom web idnes.cz.

Jan Blatný / Zdroj: YouTube

„Bude umožněno konání půlnočních mší pro všechny věřící,“ prohlásil Blatný s tím, že toto téma projednával s pražským arcibiskupstvím.

Věřící budou mít možnost zaplnit až 20 % kapacity míst k sezení v kostelech. Šéf resortu také požádal, aby si lide vzali roušky či respirátory.

Andrej Babiš / Zdroj: YouTube

Jiné výjimky vláda zatím nepřipravuje. Důvodem je zhoršení protiepidemické situace. „Situace není dobrá, rostou čísla v nemocnicích,“ uvedl předseda vlády Andrej Babiš a dodal, že se příštích 30 dní asi nezlepší.

Jan Blatný vyzval občany, aby svůj pohyb na ulicích omezili i během dne. Ministr také zdůraznil, že připravuje pro Sněmovnu analýzu opatření. Podle ní bude vidět, jaká omezení potřebují nouzový stav, a jaká naopak ne.

Andrej Babiš / Zdroj: YouTube

Není zatím jasno, jak poslanci budou reagovat na další prodlužování stavu nouze. Jednání bude probíhat 22. prosince.

Komunisté uvedli, že nouzový stav není potřeba, když 24. až 26. prosince všechno bude zavřené a studentům končí jejich povinnosti.

Jan Blatný / Zdroj: YouTube

Jsou to ale komunisté díky komu vláda prodloužila nouzový stav do 23. prosince.

PSALI JSME: EXPREZIDENT VÁCLAV KLAUS KRITIZOVAL PROTIEPIDEMICKÝ SYSTÉM PES: JE PŘESVĚDČEN, ŽE VLÁDNÍ OPATŘENÍ JSOU NAOPAK ŠKODLIVÁ

PŘIPOMÍNÁME: „VÁNOČNÍ DÁREK“: EVROPSKÁ KOMISE POVOLÍ PRODEJ VAKCÍN KORONAVIRU DVA DNY PO SCHVÁLENÍ

Share