Výrazné deště způsobily povodeň na Frýdlantsku, někteří obyvatelé museli nechat své domy

Voda působila zaplavování domů a sinic ve Višňové-Předláncích na Frýdlantsku. Dopoledne hasiči začali evakuovávat obyvatele do bezpečných míst.

Zdroj: České noviny

Na severu Čech prší od noce a pokračuje i dál. platil na čtyřech stanicích potoku Smědá ve Frýdlantu, Višňové a místní části Předlánce. U potoku Smědá ve Frýdlantu, Višňové a místní části Předlánce je určen třetí stupeň povodňové aktivity.

Zdroj: Liberecká Drbna-Drbna.cz

Silnice je už zatopená, hlavní silnice z Raspenavy do Hejnic je neprůjezdná. Zavřená je také silnice mezi obcemi Černousy a Boleslav. V obci Višňová – Poustka hasiči staví provizorní, masivní val proti vodě.

Zdroj: iHned.cz-Hospodářské noviny

Podle webu Českého hydrometeorologického ústavu hladina kulminuje na stanici Frýdlant – Fügnerova potoku Řasnice a vlévá do Smědé u Frýdlantu.

Zdroj: Zprávy-Aktuálně

V Raspenavě voda zatopila sklepy a nebezpečně stoupá. Voda se rozlila také do zahrad a polí. Hasiči čerpají vodu v Novém Městě pod Smrkem a Bílém potoce. V Raspenavě dávají pytle s pískem a provádějí protipovodňová opatření.

Zdroj: Život v Česku

Severočeská mluvčí skupiny ČEZ Soňa Holingerová doporučí lidem neprát v pračce a mýt se ve sprše. Pak vznikl další problém – výpadky dodávek elektřiny ve Frýdlantu – Větrově, Mníšku, Fojtky a Krásné Studánky na Liberecku.

Zdroj: Počasí-Blesk

Starosta Hejnic Jaroslav Demčák (Za lepší Hejnice) už upozornil obyvatele k šetření vody.

Zdroj: JV Press

Připomeňme si, že obyvatelé na Frýdlantsku už zažili ničivé povodně před deseti lety.

Zdroj: Deník

Share