Vždy svěží kvetení: Tajemství na dně květináče

V tomto článku bude skutečná óda pro banán: toto chutné exotické ovoce je zbožňováno jak dospělými, tak dětmi. Už delší dobu toto ovoce je možně pěstovat i ve skleníkách.

Ilustrační foto
Zdroj: pinterest.com

Užitečné, chutné, to také nezpůsobuje alergie, zatímco obsahuje celé moře vitamínů a stopových prvků.

A mimochodem, krmit tito ovocem je dobré nejen rodinu a děti. Je také ideální pro hnojení rostlin. Ano, ano, ty, které se tísní v těsném květináči na parapetu.

Zdroj: fertilizerdaily.ru

Stačí pouze uspořádat pro rostliny banánové hnojení, jak se jejich růst aktivuje a květy budou kvést velké, jasné, vydrží mnohem déle než obvykle.

Hlavní věcí je porozumět této technologii, aby bylo možné květiny opravdu nakrmit, a ne zasadit všudypřítomné ovocné mušky do květináče.

Zdroj: fertilizerdaily.ru

Jak zacházet s banánem pro krmení?

Pro rostliny budete potřebovat slupku, ne dužinu. Jedná se o skutečný koncentrát užitečných prvků a všech potřebných komponent v optimální kombinaci.

Draslík s fosforem, hořčík, dusík, železo a další pomohou normálnímu vývoji rostlin a způsobí bohaté kvetení.

Zdroj: fertilizerdaily.ru

Použití banánové kůry, je velmi snadné. Stačí položit kus banánové kůže na dno hrnce, než tam nasypete půdu. Kůra začne postupně se rozpadat a uvolňovat mikroelementy do půdy.

Sazenice budou postupně vstřebávat vše potřebné s hnojiva, a budou růst a kvést vám na radost.

1. Banánová kůra by měla být nakrájena na malé čtverce.

Zdroj: fertilizerdaily.ru

2. Na dně hrnce je položena vrstva drenáže a posypána půdou.

Zdroj: fertilizerdaily.ru

3. 5-7 banánových čtverců přisypte půdou a rostlina by měla být dana do květináče jako obvykle.

Zde jsou všechny moudrosti na hnojení rostlin pro domácí parapety. Hlavní věc je dodržovat bezpečnostní opatření, aby rostliny byly zdravé.

Zdroj: fertilizerdaily.ru

Trik se skrývá v tom, že banánová kůra může nést různé bakterie nebo patogeny hniloby, převrácení na mladé kořeny mohou zničit rostlinu velmi rychle. Proto, aby se tomu zabránilo, je lepší umýt banány s mýdlem, nebo dokonce otřít nějakým dezinfekčním prostředkem.

PSALI JSME: NA PAMÁTKU PRINCEZNY DIANY: PRINC HARRY A MEGHAN ZASADILI S DĚTMI JEJÍ OBLÍBENÉ KVĚTINY

PŘIPOMÍNÁME: HOLKA SI VŠIMLA KVĚTINY NA TERASE: KDYŽ CHTĚLA ZJISTIT, KDO JE TEN TAJNÝ OBDIVOVATEL, UKÁZALO SE, ŽE JE TO SOUSEDSKÉ ZVÍŘE

Share