„Do února můžeme zachránit 266000 životů“: WHO oznámila zvýšení výskytu koronaviru v Evropě

Epicentrum pandemie koronaviru se přesunulo do Evropy. Podle AFP má region nejvyšší počet potvrzených případů COVID-19.

Zdroj: youtube.com

V 52 evropských zemích bylo zjištěno více než 11,6 milionu případů koronaviru, včetně více než 293 tisíc úmrtí, píše The Guardian.

Zdroj: youtube.com

Pokud jde o počet nakažených, Evropa předstihla Latinskou Ameriku a Karibik, kde bylo registrováno 11,4 milionu případů COVID-19, z nichž 407 000 bylo smrtelných.

Zdroj: youtube.com

Od začátku října byl v evropských zemích zaznamenán rekordní nárůst nových případů koronaviru. Minulý týden bylo onemocnění zjištěno u 277 tisíc Evropanů denně, celosvětově to bylo přibližně 517 tisíc.

Zdroj: youtube.com

Světová zdravotnická organizace uvedla, že v Evropě dochází k „explozivnímu“ rozšíření onemocnění COVID-19.

Zdroj: youtube.com

„Skutečně vidíme explozi … v tom smyslu, že potrvá jen několik dní, než nárůst v evropském regionu dosáhne jednoho milionu případů,“ řekl agentuře AFP Hans Kluge, regionální ředitel WHO pro Evropu.

Zdroj: youtube.com

Podle zástupce WHO je důležité nosit roušky a omezit kontakt, aby se zabránilo dalšímu šíření nákazy. Při přísném dodržování pravidel „do února můžeme zachránit 266 000 životů v celém evropském regionu“.

Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: „LIDÉ JSOU ZMATENÍ, UNAVENÍ A CHTĚJÍ SE VRÁTIT DO NORMÁLNÍHO ŽIVOTA“: WHO OZNAČUJE PANDEMICKOU SITUACI V EVROPĚ ZA VELMI OBTÍŽNOU

PŘIPOMÍNÁME: „CELOSTÁTNÍ KARANTÉNY POVAŽUJEME ZA POSLEDNÍ MOŽNOST“: EVROPA JE PODLE WHO OPĚT EPICENTREM PANDEMIE

Share