Začíná meteorologická zima: v tomto týdnu se očekává mráz, sníh, ledovka a mlhy

1. prosince přichází meteorologická zima, takže teploty mohou klesnout až pod 0. O víkendu bude o něco tepleji, ale během týdne může sněžit, místy může být i ledovka. O tom informoval Český hydrometeorologický ústav.

V průběhu tohoto týdne Česko čeká sníh a mráz, ojediněle mohou být mrznoucí deště. Teploty v noci a i přes den mohou být pod 0 stupni.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Počasí v Česku bude tento týden ovlivněno nejprve okluzní frontou a pak studenou frontou.

V pondělí bude zataženo nebo oblačno, místy může sněžit. Teploty přes den budou -1 až 3 stupně, v noci 0 až -4 stupně, na horách může být chladněji.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Počasí v úterý bude podobné jako v pondělí, místy ale mohou být i mlhy. Může trochu sněžit, většinou to bude v západní části Moravy a v severozápadních Čechách.

Teploty přes den se budou pohybovat mezi -2 až 2 stupni, v noci mohou teploty klesnout až k -5.

Ve středu bude také zataženo nebo oblačno, převážně bude pršet se sněhem, místy může jen sněžit. Teploty přes den budou mezi -2 až 2 stupni Celsia, v noci mezi -3 až 1 stupni, ale na východě země může být i -7 stupňů.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Ve čtvrtek bude zataženo, někdy polojasno, může sněžit nebo pršet se sněhem. Na Českomoravské vrchovině může místy vzniknout ledovka, řidiči musí být opatrní.

Teploty přes den budou mezi 3 až -1 stupni, v noci mezi -2 až -6 stupni Celsia.

Podobné počasí bude i v pátek, ale mohou být i mlhy. Také je možný vznik ledovky na Českomoravské vrchovině.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Teploty přes den se budou pohybovat mezi 0 až 4 stupni, ale může být i 7 stupňů, v noci však teploty klesnou až k -3.

V sobotu a v neděli bude výrazně tepleji, teploty přes den mohou být 3 až 10 stupňů, v noci -1 až 4 stupně. Může být trochu zataženo, mohou být mlhy, místy déšť.

PSALI JSME: MALÁČOVÁ CHCE STIHNOUT SCHVÁLIT DŮCHODOVOU REFORMU DO KONCE VOLEBNÍHO OBDOBÍ: PŘEPRAVILA TAKÉ TZV. VÝCHOVNÉ A DALŠÍ ZMĚNY

PŘIPOMÍNÁME: ŠÍŘENÍ KORONAVIRU V ČESKU: ZA PŘEDCHOZÍ DOBU LABORATOŘE ODHALILY 1 074 NAKAŽENÝCH KORONAVIREM

Share