„Zaměstnanci se pravděpodobně nakazili při kontaktu s uchazečem o zaměstnání“: tři zaměstnanci kutnohorské firmy jsou nakažení

Tři zaměstnanci kutnohorské firmy Foxconn mají koronavirus, byli v kontaktu s nakaženým z ohniska v Církvici na Kutnohorsku. Dalších 19 zaměstnanců je v karanténě, v neděli budou testováni na možnou nákazu.

Zdroj: spolecnostduha.cz

To řekla mluvčí krajské hygienické stanice Dana Šalamunová. Výsledky testů by měly být známé v pondělí nebo úterý. Na Kutnohorsku začala v sobotu kvůli ohnisku nemoci v Církvici platit přísnější hygienická opatření.

Zdroj: spolecnostduha.cz

Informaci potvrdil také mluvčí firmy Pavel Kožený. „Zaměstnanci se pravděpodobně nakazili při kontaktu s uchazečem o zaměstnání,“ řekl Kožený. Podle něj dalších 30 zaměstnanců, kteří s nakaženými přišli v minulých dnech do styku, pracuje preventivně z domova.

Zdroj: spolecnostduha.cz

Firma podle Koženého podniká řadu opatření. „V Kutné Hoře byly opět zkráceny směny tak, aby se pracovníci z různých směn nepotkávali. Stravování v jídelnách se řídí podle rozpisu tak, aby zde společně nestolovaly různé pracovní týmy,“ uvedl mluvčí.

Zdroj: spolecnostduha.cz

Roušky jsou povinné ve všech vnitřních i vnějších prostorách firmy. Zaměstnanci při vstupu procházejí měřením teploty, musí si pravidelně dezinfikovat ruce.

Zdroj: wellteq.co

Podle Šalamunové pracovali nakažení i lidé, kteří museli do karantény, v jedné otevřené kanceláři, takzvaném open space. „Ve firmě byla provedena takzvaná ohnisková dezinfekce. Jako ve všech firmách v okrese musí mít lidé ve vnitřních prostorách roušky, takže věříme, že se podaří dalšímu rozšíření nákazy zamezit,“ řekla Šalamunová.

Na Kutnohorsku dnes podle Šalamunové přibylo sedm nových potvrzených případů nákazy COVID-19, celkem je tak nakaženo již 46 lidí.

Zdroj: spolecnostduha.cz

Foxconn je předním světovým výrobcem elektroniky a poskytovatelem poprodejních služeb. V Česku působí od roku 2000. Dva provozy Foxconnu v Pardubicích a Kutné Hoře zaměstnávají kolem 5000 zaměstnanců.

Share