Zaměstnanec přírodní rezervace se převlékl do kostýmu pandy a šel k černobílým „dětem“

Pandy si tohoto pracovníka spletly s dospělou pandou. To je přesně to, o co pracovníkům šlo – v přírodní rezervaci Wolong v Číně, kde pracují na obnovení populace pandy.

 

Pandy / Zdroj: youtube.com

 

Číňané i celý svět vědí, proč jsou pandy na pokraji vyhynutí: velká města, odlesňování nezanechalo mnoho prostoru pro pohodlný život těchto zvířat. Naštěstí se ale lidé včas rozmysleli a se vší odpovědností přistoupili k obnově populace pandy a starali se o každé mládě. Proto je v Číně tolik přírodních rezervací a „mateřských škol“ pro pandy. Wolong je jednou z nich.

 

Pandy / Zdroj: youtube.com

 

Zaměstnanci rezervace čelí obtížnému úkolu – nejen vychovávat malé pandy aby byly zdravé a silné, schopné plodit potomky, ale také nepřipojené k člověku, soběstačné. To druhé je velmi obtížné, protože malé pandy od prvních dnů života vidí lidi a to, jak se o ně starají. Musíte jít na trik: oblékněte si kostým pandy a napodobujte vůni dospělé pandy, aby si pandy pracovníka vzaly za svého.

 

Pandy / Zdroj: youtube.com

 

Pandy / Zdroj: youtube.com

 

Ve videu níže pandy nevypadají jako detektivové: stěží si uvědomují, že jejich čtvrtý velký přítel je člověk. Pandy dobře voní a těžko by se obrátily na pracovníka ochrany přírody, kdyby jeho oblek voněl parfémem. Člověk tedy nemusí být tak zábavný, jak se na první pohled zdá. Být skutečnou pandou znamená také vonět jako jedna.

 

Pandy / Zdroj: youtube.com

 

Místo, kde si pandy hrají s mužem, bylo vyrobeno s přihlédnutím ke všem požadavkům černobílých medvědů. Obyčejné stromy jsou lemovány bambusem, aby mezi nimi mohly být malé pandy pohodlné. Stručně řečeno, lidé jsou připraveni na cokoli, aby tato zvířata vyrostla šťastná a pak si našla své místo ve volné přírodě.

 

 

PSALI JSME: ZA TUTO KOČKU BYLO DŮCHODCI NABÍDNUTO TÉMĚŘ 150 000 KČ A AUTO: PROČ JE TAK UNIKÁTNÍ

PŘIPOMÍNÁME: TOULAVÝ PES BYL NEMOCNÝ A PUTOVAL PO ULICÍCH: KDYŽ SE DOBROVOLNÍCI ROZHODLI BOJOVAT O JEHO ŽIVOT, PES DOKÁZAL NEJEN PŘEŽÍT, ALE TAKÉ SE PROMĚNIT

 

Share