„Zastávám názor, že každý má mít možnost volby, které vysílání chce sledovat“: Jaké změny navrhuje poslanec od komunistů Zdeněk Ondráček vládě

Poslanec od komunistů Zdeněk Ondráček předložil novelu zákona, ve kterém by Česká televize a Český rozhlas ztratili část svých příjmů.

Zdroj: youtube.com

Ondráček uvedl, že by každy kdo je nesleduje, by nemuseli platit speciální poplatky. O tom se bude jednat v pondělí za účasti premiéra Andreje Babiše. Podle dostupných informaci kabinet to má v plánech zamítnout.

Zdroj: zpravy.aktualne.cz

Ondráček chce povinnost odvádět poplatky zrušit a by každý měl rozhodnout zda ten poplatek musí platit nebo ne. ČT je klíčovým médiem veřejné služby v celém státu. Svůj rozpočet má z koncesionářského poplatku ve výši 135 korun měsíčně od každého uživatele, což ročně činí částku kolem 7. miliard korun.

Zdroj: zpravy.aktualne.cz

Český rozhlas má poplatek nižší, a tím pádem i nižší roční rozpočet. U rozhlasu je poplatek od jednoho uživatele měsíčně 45 českých korun, což ročně vychází přes 2 miliardy korun.

Zdroj: zpravy.aktualne.cz

Ondráček trvá na tom, aby tuto povinnost zrušili a každý by mohl podpořit ČT podle svého přání.“Zastávám názor, že každý má mít možnost volby, které vysílání chce sledovat,“ uvedl poslanec od komunistů.

Share