Zeman jako východisko pro podnikatele vidí levné úvěry: pokud je ale nesplatí, za mnoho prý nestojí

Vláda umožní využití levných úvěrů pro podnikatele, které zasáhla koronavirová krize. Mají totiž nárok na nižší sazby a odloženou dobu splatnosti. „Pokud se jim ho nepodaří, splatit, za mnoho nestojí,“ řekl ale prezident Miloš Zeman.

Hlava státu je také přesvědčená, že vláda dostatečně pomáhá podnikatelům. Zeman v rozhovoru pro Parlamentní listy prohlásil, že stát uvolnil stovky miliard korun, aby ekonomiku podpořil a proto kritizovat vládu v tomto případě nemůžeme.

Zdroj: youtube.com

Prezident říká, že podnikatelé mohou využit úvěry, které stát nabízí, a pokud ho nedokážou splatit, tak nestojí za mnoho a chybu musí hledat u sebe.

Miloš Zeman také nevidí problém s menšími podniky, jako jsou kadeřnictví či kosmetické salóny. Zmínil se, že kompenzační bonus ve výši 25 000 korun byl úspěšný, a navíc funguje program Antivirus, který mohou využívat.

Zdroj: youtube.com

Podle prezidenta dlouhodobé úvěry mohou využit i menší podnikatelé.

O krachu podniků před nedávnem mluvil i předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek, který říkal, že klidně může skončit polovina hospod a část cestovních kanceláří. Myslí si, že jich máme příliš hodně.

Zdroj: youtube.com

Místo toho chce, aby lidé šli na pracovní úřady a učili se novým profesím. Jako možnost uváděl rekvalifikaci číšníka na svářeče.

Zdroj: youtube.com

Za svá vyjádření Dufek schytal velkou porci kritiky od restauratérů. Jedním z nich byl populární šéfkuchař a podnikatel Zdeněk Pohlreich.

PSALI JSME: POHLREICH TVRDĚ REAGOVAL NA TVRZENÍ DUFKA O „OČISTNÉM PROCESU“ V RESTAURATÉRSTVÍ: ŠÉFKUCHAŘ NEVIDÍ NIC POZITIVNÍHO, ŽE LIDÉ SKONČÍ NA PRACOVNÍM ÚŘADĚ

PŘIPOMÍNÁME: ORBÁN VYSVĚTLIL, PROČ MAĎARSKO VETOVALO ROZPOČET EU: VADÍ MU, ŽE BY ČLENSKÉ STÁTY MOHLY BÝT NUCENY PODPOROVAT IMIGRACI

Share