Žena byla 16 dní v kómatu: Když se ale probrala, zjistila, že se stala matkou dvojčat

Lékaři zavedli obyvatelku Velké Británie do umělého kómatu kvůli nemoci. Během 16 dnů spánku se život pacientky obrátil vzhůru nohama. Žena totiž usnula bezdětná a probudila se matka dvojčat.

Zdroj: ukr.media

Když ona pracovala jako revmatologická poradkyně v nemocnici v Birminghamu, Perpetual UCE se okamžitě obrátil na odborníka, když cítil malátnost, ale její stav se rychle zhoršil. Situaci komplikovala skutečnost, že v době nemoci byla Perpetual v šestém měsíci těhotenství a lékaři ji téměř okamžitě připojili k přístroji umělé plicní ventilace.

Navzdory péči kolegů lékařů se žena nejvíce obávala, že onemocnění negativně ovlivní zdraví jejího dítěte, ale nemohla mít žádný vliv na vzniklé okolnosti. Stav ženy se zhoršoval a nakonec se lékaři rozhodli, že ji zavedou do umělého kómatu.

Zdroj: ukr.media

Během 16 dnů byla britka ve stavu mezi životem a smrtí a aby se by se ujistili, že nic neohrožuje zdraví dosud nenarozeného dítěte, lékaři ženě udělali ultrazvuk. Jaké bylo jejich překvapení, když viděli, že se na svět narodí ne jedno dítě, ale hned dvě.

Tehdy se lékaři rozhodli, že pro matku bude bezpečnější porodit dvojčata předčasným císařským řezem a úspěšně jim pomohli dostat se na svět, zatímco jejich matka byla v bezvědomí. Když se 16 dní po začátku kómatu žena probudila, byla si jistá, že potratila.

Zdroj: ukr.media

„Byla jsem naprosto dezorientovaná. Hned mě napadlo, že jsem byla asi v 25. týdnu těhotenství, “ vzpomínala Perpetual. „Podívala jsem se na břicho a viděla jsem, že je plochý.“

Nestihla žena začít truchlit, jak ji lékaři šokovali zprávou: má dvojčata – chlapečka a holčičku.

„Ze začátku jsem si dělala srandu, že mě nikdo nevaroval, že budou dva, tak je chcí vrátit zpátky, ale samozřejmě jsem byla šťastná. Holčičku jsem pojmenovala Sochika a jejího bratra Osinachi.

Zdroj: ukr.media

Podle zdravotníků Sochika v době narození vážila jen 770 gramů a váha Osunachi 850, ale nyní už jejich zdraví nic neohrožuje.

„Když mi ukázali fotky, byly tak malé, nevypadaly jako lidé, nemohla jsem uvěřit, že jsou moje,“ přiznala Perpetual. „Ale jsem tak šťastná, že jsme všichni naživu a doma na mě čeká manžel, který je také rád, že jsme všichni v pořádku“

Po kómatu a císařském řezu zůstala žena tři měsíce v nemocnici na rehabilitaci, poté spolu s dvojčaty odjela domů.

Perpetual se přiznává, že se dodnes diví, co se stalo.

Zdroj: ukr.media

PSALI JSME: MOJE PADESÁTILETÁ TETA PORODILA DÍTĚ OD DVACETILETÉHO MUŽE

PŘIPOMÍNÁME: ŽENA PORODILA ZDRAVÉHO CHLAPEČKA: ALE PŘI POHLEDU NA NĚJ SE LÉKAŘI ROZHODLI NECHAT PLACENTU V MAMINCE

Share