Žena postavila altán ze starých palet a nyní odpočívá jako v letovisku

Můžete se nekonečně dívat na lesklé časopisy s výhledem na stylové interiéry a ohromující krajinné úkazy a závidět luxus na slunné vile ve středomoří. Ale už jste někdy přemýšleli o výrobě vlastního zahradního nábytku?

Zdroj: Facebook.com

V altánu na chatě, který jste si sami vytvořili, to může vypadat tak, že při pohledu na vaše fotografie se přátelé na sociálních sítích si budou myslet, že relaxujete na Riviéře nebo na jiném pompézním místě. A platnost tohoto prohlášení je prokázána altánem v tomto článku.

Jak začít?

 

Zdroj: Facebook.com

Nejprve se musíte rozhodnout, co přesně chcete dosáhnout, a teprve pak byste měli zvážit, jak lze tuto touhu převést do reality.

Pro stavbu altánu představeného v tomto článku bylo nutné:

  • velké dřevěné palety – osm kusů
  • barvu
  • matrace a polštáře
  • nepromokavá tkanina
  • tři závěsná světla a dvě zahradní světla
  • bavlněná tkanina pro ozdobné závěsy
  • pás z překližky s vyřezávanými ornamenty

 

Zdroj: Facebook.com

Mladá matka Tanya Woolston, která postavila tento altán ve své zahradě, zveřejnila fotografie své práce v tematické skupině na sociální síti Facebook. Projekt shromáždil spoustu lajků a komentářů, což není překvapivé.

Jak se to stalo? Všichni členové rodiny samozřejmě pomohli postavit altán. Práce začaly hledáním vhodných materiálů a jejich renovací.

Zdroj: Facebook.com

Umyté palety je třeba rozebrat na jednotlivé součásti. Hlavní práce v tomto kroku byla provedena pomocí kleští a páčidla. Desky získané po demontáži palet musely být obroušeny, aby se zbavily zbytků stavebních zbytků a jiných nečistot.

Paleta byla použitá jako základ altánu a samozřejmě nemusí být zcela rozebrána. Byla jednoduše postavena na místě a spojena se zbytkem prvků dohromady.

Poté byla zahájena výstavba. Podle projektu zvoleného mladou matkou bylo nutné postavit jednoduchou pravoúhlou otevřenou strukturu. Ale zkuste sestavit takovou strukturu ze stavebních palet! Je to docela těžké.

Když byla postavena základna a rám, byly dřevěné povrchy natřeny tmavě šedou barvou. Před lakováním bylo samozřejmě nutné vyvrtat díry pro dráty světel a také háčky pro jejich zavěšení (na nichž byly lampy následně zavěšeny).

 

Dokončení detailů

Jakmile uschla barva, namontovalo se příslušenství a nastal čas poskládat postel.

Zdroj: Facebook.com

Na posteli je stará matrace, která je pevně zakryta provizorní nepromokavou textilií. Polštáře jsou šité ze stejných materiálu.

Zdroj: Facebook.com

A poslední detail je dekorace altánu se závěsy. Jsou to závěsy, které dodávají designu luxusní vzhled, vypadají jako ilustrace z časopisů.

Share