Žena si pronajala dům a na zdi uviděla podivnou páku a stiskla ji. Zda se, že bývalí majitelé se uchýlili k trikům

Bydlení s překvapením.

Obyvatelka San Franciska si pronajala dům postavený ve dvacátém století a na zdi uviděla podivnou páku, o jejímž účelu vůbec netušila. Přes svůj věk mechanismus funguje jako hodiny a pro líné je to skutečný nález. Zdá se, že lidé z minulosti přesně věděli, jak se zbavit zbytečné práce.

Zdroj: ukr.media

V horní části schodiště vedoucího do druhého patra je ve zdi namontována rukojeť. Žena nechápala, za jakým účelem bylo toto zařízení vynalezeno, a tak se rozhodla jednat starým způsobem – prostě zatáhla za páku.

A pak se stalo kouzlo. Jakmile Američanka stáhla kliku dolů, vstupní dveře se otevřely.

Celé video o tom, jak tento mechanismus funguje, si můžete prohlédnout níže – Tessa jej zveřejnila na svém účtu na Twitteru.

Video natočené ženou upoutalo pozornost novinářů, kteří se rozhodli tuto záležitost prozkoumat. Kontaktovali Roba Thompsona, ředitele společnosti pro obnovu starých budov. Podle muže se takové páky často nacházejí v domech postavených v letech 1880 až 1930.

Rodiny, které si nemohly dovolit domácí personál, vyrobily tyto mechanismy za jediným účelem: otevřít dveře, aniž by sestoupily ze druhého patra. Je to pohodlné – nemusíte běžet po schodech.

PSALI JSME: MANŽELSKÝ PÁR SI KOUPIL STARÝ DŮM A NAŠEL TAM KRABICI SKRYTOU NĚKÝM PŘED 65 LETY: OBSAH KRABICE JE OHROMIL

PŘIPOMÍNÁME: DÍVKA KOUPILA STARÝ DŮM A PŘI ÚKLIDU TAM VYHODILA STAROU PANENKU Z 19. STOLETÍ: TÉMĚŘ ZEŠEDLA, KDYŽ SE RÁNO PODÍVALA Z OKNA

Share