Ministr zdravotnictví Jan Blatný ukáže novou tabulku, dle které se Česko bude vracet do normálního života: Bude fungovat celoplošně i pro jednotlivé kraje

Premiér Andrej Babiš pro televizi Nova uvedl, že v pátek ministr zdravotnictví Jan Blatný ukáže tabulku, která určí podmínky pro rozvolňování vládních opatření v České republice.

Zdroj: Youtube

Předseda vlády dodal, že tabulka bude předložena radě pro zdravotní rizika. „Pokud se to bude vyvíjet dobře, tak je šance, že 18. listopadu 1. a 2. ročník půjde do škol,“ řekl.

Blatný ještě minulý týden prohlásil, že jeho ministerstvo připravuje nový systém pro uvolňování a přitvrzování opatření. Předpokládá se, že tabulka bude mít 5 úrovní rizika s konkrétními opatřeními.

Zdroj: blesk.cz

Před časem ministr také uvedl, že nově bude fungovat takzvané rizikové skóre a všechny údaje budou vždy přístupné na webu Ústavu zdravotnických informací a statistiky.

Rizikové skóre bude vyhodnocené díky několika kritériím, jako je například podíl pozitivních testů, číslo R, počet nakažených za posledních 14 dní na 100 000 obyvatel a brát se také zohledňovat šíření koronaviru v rizikových skupinách.

Zdroj: Youtube

Jan Blatný se rovněž zmínil, že pro kontrolovatelné rozvolňování je potřeba prodloužit stav nouze, který je zatím schválen do 20. listopadu.

Zdroj: blesk.cz

Ministr prohlásil, že není pravděpodobné, že by se opatření dál přitvrzovala. „Žádost o prodloužení nouzového stavu je nutná spíše proto, aby mohlo časem docházet k řízenému rozvolňování,“ ukončil.

PSALI JSME: JAROSLAV FLEGR VĚŘÍ, ŽE OPATŘENÍ ZATÍM NENÍ TŘEBA ROZVOLŇOVAT: KDYŽ PŘIJDE CHŘIPKOVÁ SEZONA, MŮŽE SE SITUACE VÝRAZNĚ ZHORŠIT

PŘIPOMÍNÁME: MINISTR PLAGA UVEDL, ŽE SE ŽÁCI VRÁTÍ DO ŠKOL 18. LISTOPADU: UPŘESNIL, O JAKÉ ROČNÍKY SE BUDE JEDNAT

Share