Sněmovna bude jednat o prodloužení nouzového stavu do 20. prosince: část opozice je proti

Během tohoto týdne se rozhodne o prodloužení nouzového stavu. Vláda ho bude projednávat v pondělí a ministr zdravotnictví Jan Blatný již uvedl, že bude navrhovat prodloužení stavu nouze na 30 dní do 20. prosince. Hlasování ve Sněmovně by se mělo konat ve čtvrtek.

Zdroj: Gettyimages

Předseda vlády Andrej Babiš pro Českou televizi potvrdil, že jeho kabinet v pondělí požádá parlament o prodloužení nouzového stavu a dodal, že některá opatření budou muset platit až do Vánočních svátků.

Předseda Sněmovny Radek Vondráček také předpokládá, že vláda své rozhodnutí pošle v pondělí a ve čtvrtek ráno začnou jednat poslanci. Tuto informaci uvedl v Otázkách Václava Moravce.

Zdroj: Youtube

Radim Fiala (SPD) řekl, že jeho opoziční hnutí návrh vlády nepodpoří a jsou ochotní prodloužit nouzový stav maximálně o týden. Jakub Michálek (Piráti) tvrdí, že se jeho poslanecký klub bude ještě radit.

Zdroj: Youtube

Vondráček poznamenal, že týden podle něho je málo a poslanci budou hledat kompromis během rozhodování.

Zdroj: Youtube

Sněmovní předseda dodává, že se nemůže stát, aby nouzový stav nebyl prodloužený, protože ho vláda potřebuje k zavedení určitých opatření. Navíc to považuje za výhodu pro opozici, která se může k situaci vyjádřit ve Sněmovně.

Mimořádná schůze ve Sněmovně ke stavu nouze už bude šestá, kterou svolávají poslanci v tomto týdnu. Během dalších budou například jednat o zrušení superhrubé mzdy.

Zdroj: Youtube

Vondráček nakonec řekl, že velký počet mimořádných schůzi je daný tím, že poslanci pracují čím dál víc.

Psali jsme: Syn Venduly Pizingerové oslavil začátek šestého týdne života úsměvem: Šťastná maminka ukázala fotku dítěte

PSALI JSME: BOLEK POLÍVKA MÁ ZDRAVOTNÍ POTÍŽE: CO SE STALO HEZCI PŘÍ NATÁČENÍ NOVÉHO SERIÁLU

PŘIPOMÍNÁME: DUŠEK VĚŘÍ, ŽE DENNÍ PŘÍRŮSTKY NAKAŽENÝCH KORONAVIREM BUDOU MENŠÍ NEŽ JEDEN TISÍC DŘÍVE NEŽ V POLOVINĚ PŘÍŠTÍHO MĚSÍCE

Share