Kalousek zkritizoval návrh rozpočtu se 320 miliardovým deficitem: tvrdí, že neodpovídá ekonomické realitě a pokud vláda v tom bude pokračovat, neskončí to pro Česko dobře

Bývalý ministr financí Miroslav Kalousek pro televizi CNN Prima News uvedl, že rozpočet s deficitem 320 miliard korun nedopovídá realitě. Poslanec také dodal, že pokud vláda v tom bude pokračovat v dalších letech, neskončí to pro Česko dobře. Jiný názor měl poslanec Jan Volný (ANO).

Zdroj: Youtube

Šéf poslaneckého klubu TOP 09 prohlásil, aktuální ekonomický stav potřebuje jednorázové impulsy. „Že vláda plánuje velké schodky rozpočtů, je finanční politika, která vede k rozvratu,“ řekl Kalousek.

Státní rozpočet pro příští rok byl zatím schválen pouze v prvním čtení, a kromě koaličních ANO a ČSSD ho podpořila i KSČM.

Zdroj: novinky.cz

Opoziční TOP 09 však za daných okolností dle Kalouska rozpočet podporovat nemůže.

Jan Volny je ale přesvědčen, že i v opozici se najde strana, která by mohla rozpočet podpořit. Volný dodal, že rozpočtové provizorium si totiž nemůžeme dovolit.

Zdroj: Youtube

Miroslav Kalousek odpověděl, že měsíční provizorium by bylo ještě akceptovatelné. Bývalý ministr financí upozorňuje, že vláda připravila návrh rozpočtu před druhou koronavirovou vlnou a nepočítala s ekonomickými ztrátami, které se určitě prohloubily.

Vadí mu, že ministerstvo financí odmítá návrh zpracovat znovu, aby se tyto problémy nestaly katastrofou v příštím roce.

Zdroj: idnes.cz

Volný však rozpočet hájí a tvrdí, že je to nejlepší, co vláda nyní může předložit. Výroky opozice považuje pouze za politickou hru.

Kalousek ale stal za svým a je přesvědčen, že rozpočet neodpovídá reálné ekonomické situaci. Je to také prý jeden z důvodů, proč šéfka státní kasy Alena Schillerová odmítla ukázat rozpočet makroekonomickému odboru ministerstva.

Zdroj: Youtube

PSALI JSME: DŮCHODCI ZATÍM NEVĚDÍ, ZDA DOSTANOU PŘED VÁNOCEMI 5 TISÍC KORUN: SENÁTOŘI O TOM BUDOU JEDNAT TENTO TÝDEN

PŘIPOMÍNÁME: MINISTR ZDRAVOTNICTVÍ JAN BLATNÝ UKÁŽE NOVOU TABULKU, DLE KTERÉ SE ČESKO BUDE VRACET DO NORMÁLNÍHO ŽIVOTA: BUDE FUNGOVAT CELOPLOŠNĚ I PRO JEDNOTLIVÉ KRAJE

Share