Když majitel pustil svou rybu na svobodu, nemyslel si, že tak vyroste a svým vzhledem ohromí rybáře, který ji chytí

Rybář se vyděsil, protože chytil velkou piraňu, kterou do jezera vypustil její bývalý majitel.

Zdroj: ukr.media

Chovatel se rozhodl dát svým akvarijním rybám svobodu a pustil je do jezera, ale něco nezohlednil. Během této doby se maličký Nemo rozrostl na obřího zabijáka a přidalo několik šedých chloupků na hlavě rybáře, který se s ním setkal.

Muž z Polska šel rybařit na jezero Zegz. Namísto karasů a okounů se však do jeho sítě dostalo strašlivější monstrum – obrovská piraňa se zuby podobnými člověku.

Zdroj: ukr.media

Ryba chycená v síti dosahovala délky asi půl metru a vážila více než tři kilogramy.

Zdroj: ukr.media

Podle vědců, kteří ryby studovali, se jedná o pirani paku nebo paku s červenými prsy. Patří k druhu sladkovodných paprskovitých ryb z čeledi piraně.

Tento druh žije pouze v Jižní Americe, respektive ve vodách Amazonky a Orinoka.

Zdroj: ukr.media

Není možné s jistotou určit, co tato ryba dělala ve vodách Polska. Odborníci však naznačují, že dítě bylo propuštěno neuváženým majitelem. Piraňa byla převezena do University of Warmia and Mazury v Olsztynu, kde ji studovali odborníci.

„Do jezera se zjevně dostala kvůli nezodpovědnosti majitele. Mohla zde plavat několik dní až několika týdnů, ale nerozmnožovala se. Zdá se, že ji někdo pustil v teplých měsících května nebo června, ale určitě ne dříve”, řekl profesor Petro Khliva, který ryby zkontroloval.

Paku se stále liší od obvyklé piraně, ale síla jejích čelistí může lidem způsobit nenapravitelné škody. V mnoha zemích je chov této ryby považován za legální a každý si ji může koupit do svého akvárka. Možná právě to se stalo se zachyceným exemplářem.

PSALI JSME: RYBÁŘ ZACHRÁNIL RACKA, KTERÝ HO NAVŠTĚVOVAL PO DOBU 15 LET

PŘIPOMÍNÁME: 37LETÝ RYBÁŘ CHYTIL V JEZEŘE TÉMĚŘ 3 METRY DLOUHÉHO SUMCE: RYBA MĚLA HMOTNOST NEUVĚŘITELNÝCH 129 KG

Share