Do nebe odešel slavný kameraman Jan Eisner: Jak si na něj vzpomíná jeho exmanželka Iva Janžurová

Ze života odešel kameraman Jan Eisner, který byl jediným manželem herečky Ivy Janžurové. Vzali se o dva měsíce později, když se seznámili v roce 1968.

Jejich setkání se uskutečnilo během natáčení cyklu Píseň pro Rudolfa III. Kameramanem filmu, ve kterém herečka hrála, byl Eisnerem. Jejich manželství ale vydrželo jen půl roku.

Zdroj: blesk.cz

Iva ani netušila, že její exmanžel zemřel. Jak ona prozradila v rohvororu pro blesk.cz, přestali s ním komunikovat už dávno a nikdo jí neinformoval o té události. Herečka prozradila, jak s manželem dlouho čekali na rozvod. Pro úřady to, že se k sobě nehodili, nebyl důvod k rozvodu.

Pravděpodobně prodloužený manželský proces navždy odrazil touhu herečky v opakovaném manželství. S režisérem Stanislavem Remundou má dvě dcery, ale oficiálně nejsou manželé.

Zdroj: blesk.cz

Jan měl nemocné srdce a odstěhoval se do Sobotky. Přátelům vyprávěl, že i když má problémy se zrakem, srdcem a nohama, stále se raduje ze života.

Zdroj: idnes.cz

Eisner byl nejen talentovaný kameraman ale i skvělým učitelem. Učil na Filmové akademii Miroslava Ondříčka v Písku. Kamkoliv jel na výlet, všude bral svou kameru. Tolik lidí vidělo nádherné záběry z Mexika, Kambodže a Ameriky.

Jan natočil v roce 1965 představení Louise Armstronga v Divadle Semafor. Jeho kamera natáčela i dokumenty o Českých celebritách.

Je autorem záběrů, jak Iva Janžurová a Marta Kubišová (78) předávají dárek Alexandru Dubčekovi, a také spoustu dalších záběru z toho smutného roku 1986. Připravil dokumenty o malířích Vladimíru Komárkovi (†74) a Josefu Jírovi (†75) a točil pořad V takový krásný společnosti, kde vystupovali například Miroslav Horníček (†84), Stella Zázvorková (†83) a Vlastimil Brodský (†81).

Ve své autobiografické knize Včera, dnes a zítra, Iva popisuje, že během natáčení Píseň pro Rudolfa III na scéně hercům nalili skutečný alkohol místo falešného. Toho Jan využil, a vlastně tak i začal jejich vztah.

Zdroj: knihydobrovsky.cz

Z celého manželství se herečce líbila jen svatba. Pozvali jen blízké přátele. Samotný obřad se konal na zámku Konopiště. Nejprve byl oběd na hradě, pak se procházeli u rybníka, kam jim přinesli utopence, a nakonec slavnostní večeře v kolibě.

PSALI JSME: BUREŠOVÁ TVRDĚ ODPOVĚDĚLA O ÚDAJNÉM VZTAHU S PŘEMKEM FOREJTEM: NA UKLIDNĚNÍ SE MUSELA SVÉZT AUTEM

PŘIPOMÍNÁME: EVA DECASTELO PROMLUVILA O OBTÍŽNÉ SITUACI BĚHEM PANDEMIE: „ŘEKNU TI ZCELA UPŘÍMNĚ, ŽE UŽ SAHÁME DO ÚSPOR“

Share