Herečka Jurištová oslavila 65. narozeniny: Jak dnes žije pohádková láska Jana Hrušínského z Láďo ty jsi princezna

Herečka Julie Jurištová v 70. a 80. letech patřila k nejvíce obsazovaným herečkám a díky svému dívčímu půvabu hrála hlavně role princezen. Objevila se tak v pohádkách Deváté srdce, Princ a Večernice či Láďo, ty jsi princezna!

Zahrála si rovněž i ve východním Německu ve filmu Sněženka a Růženka.

Zdroj: youtube.com

Narodila se herečka 29. listopadu v roce 1955 ve Znojmě a již odmalička měla ráda knížky a herectví. Sice se nedostala na Státní konzervatoř, ale díky praxi v oblastních divadlech zvládla zkoušky na DAMU.

Následně 15 let účinkovala Městských divadlech pražských. Tam si v Divadle Rokoka a ABC zahrála mnoho postav ve hrách Sen noci svatojánské, Manon Lescaut a dalších.

Zdroj: ČTK

Diváci Jurištovou mohli sledovat na obrazovkách nejen v pohádkách. Krásné role dostala ve filmech Od zítřka nečaruji, Noc klavíristy či Stopař.

I když s natáčením na konce 80. let skončila, doteď se věnuje pohádkám a pracuje především pro děti. Herečka je principálkou Divadelní společnosti Julie Jurištové a trvalému repertoáru patří například hry Pyšná princezna, Princezna se zlatou hvězdou či Obušku, z pytle ven!

Zdroj: youtube.com

Jurištová si ale stěžuje, že ve hlavním městě není stála scéna pro děti a její soubor tak využívá divadla U Hasičů a Bez Zábradlí.

Herečka před časem pro Slánské listy uvedla, že dětí kteří chodí do divadel odmalička, vyhledávají je potom i v dospělém věku. Je přesvědčená, že se děti v sále cítí dobře a je ráda, když vidí jejích šťastná očička.

Zdroj: super.cz

O soukromí Jurištové se toho moc neví, protože běžně žádné rozhovory neposkytuje. Kdysi ale byla spojována s Janem Hrušínským, se kterým se seznámila během natáčení. Nyní ale mají jedinou společnou věc, jsou divadelní principálové.

Aktuálně herečka už moc nehraje. V rozhovoru pro Slánské listy navíc řekla, že se teď věnuje více záporným postavám. Hraje také místo princezen ježibaby.

Zdroj: super.cz

PSALI JSME: NOVOMANŽELÉ ZE SVATBY NA PRVNÍ POHLED PAVEL A ŠTĚPÁNKA SE PUSTILI DO SEBE: MUSELI ŘEŠIT KONFLIKT A VYPUSTIT EMOCE

PŘIPOMÍNÁME: ŠÍŘENÍ KORONAVIRU V ČESKU: ZA PŘEDCHOZÍ DOBU LABORATOŘE ODHALILY 3 572 NAKAŽENÝCH KORONAVIREM

Share