Do Vánoc by měla být připravena koaliční smlouva: Piráti a STAN se dohodli na dalším postupu

Návrh koaliční smlouvy mezi stranou Pirátů a hnutím STAN by měl být hotový do 23. prosince. Už se na tom dohodli během prvního společného jednání o volební koalici.

Dohodli se, žebudou mít harmonogram jednání a že do Vánoc chtějí vyřešit všechny potřebné věci k vytvoření koalice.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Když to všechno projednají, předloží to svým členským základnám. Uvedl to šéf Pirátské strany Ivan Bartoš.

„Do Vánoc předložíme nějaký ten produkt členským základnám,“ řekl šéf hnutí STAN Vít Rakušan. První varianty textů budou s největší pravděpodobností připraveny už za týden.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Minulé pondělí bylo referendum mezi pirátské členské základny. Rozhodli, že návrh koailční smlouvy by měl být hotový za 1 měsíc.

Další hlasování Pirátské strany se uskuteční po 8. lednu, budou hlasovat o konečné variantě koaliční smlouvy.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Starostové a nezávislí se ještě před dvěma měsíci rozhodli diskutovat o možnosti vytvoření koalice se stranou Pirátů jako o svazku dvou rovnoprávných partnerů.

Nyní mezi nimi proběhne diskuse o společné vizi programu pro Českou republiku, kterou budou muset nabídnout českým voličům.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Ale zároveň, pokud budou nějaká témata, která nebyla v programu dohodnuta, pak každá strana bude moci jít svou vlastní cestou.

Nejprve chtějí zástupci stran projednat věci potřebné pro společný program a teprve pak budou mluvit o dalších věcech. Otázky vedoucích pozic ani financování koalice zatím nebyla projednána.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Vytvoření koalice potřebují k vítězství ve sněmovních volbách. Ivan Bartoš už dříve řekl, že většina věcí v jejich stranách je podobná, a proto zvažovali možnosti sjednocení pouze se Starosty.

PSALI JSME: NOVOMANŽELÉ ZE SVATBY NA PRVNÍ POHLED PAVEL A ŠTĚPÁNKA SE PUSTILI DO SEBE: MUSELI ŘEŠIT KONFLIKT A VYPUSTIT EMOCE

PŘIPOMÍNÁME: DÍVKA SLYŠELA ZE STROPU NEPOCHOPITELNÉ ZVUKY A ROZHODLA SE ZJISTIT, ODKUD POCHÁZÍ HLUK: NAŠLA TAM NEZVANÉHO HOSTA, KTERÝ BYL ZDROJEM HLUKU

Share