Jak zlepšit držení těla a posílit záda: odborné rady

Ať už sedíte nebo stojíte, ideálně by vaše uši, ramena a pánev měly být vyrovnány, jako by byly zavěšeny na drátu. V této poloze svaly zažívají mnohem menší napětí.

Zdroj: odnaminyta.com

Změkčete horní část zad

Sedíte nebo stojíte, zvedněte ruce nad hlavu, paže k sobě, lokty směřují ven a ramena dolů, pak vydechněte. Žebra klesají a táhnou svaly paží a horní části zad. Zůstaňte v této poloze po dobu 15-20 sekund a znovu se nadechněte, nafoukněte břicho, ale aniž byste hýbali žebry, natáhněte se ještě více.

Posilujte své břišní svaly

Příčný břišní sval se připevňuje k zádům pod žebry a křivkami kolem těla. To je důležité pro stabilitu a ochranu dolní části zad. Jedním ze způsobů, jak ji zesílit, je zmáčknout ji tak často, jak je to možné, zatažením břicha, jako byste si chtěli zapnout knoflík na příliš těsných kalhotách.

Pohybujte se, i když sedíte

Když zůstanete sedět, vaše záda mají tendenci se zaoblovat, pánev se může naklonit dozadu a zvýšit napětí v dolní části zad. Pravidelný pohyb pomáhá zmírnit toto napětí.

Zdroj: youtube.com

Tipy, jak to dělat:

– zkřižte a roztáhněte nohy

– dýchat a hlavně vydechovat. Tím se uvolní bránice, sval připojený k obratlům. Vydechování je proto snadný způsob, jak si zapnout klouby, zejména na schůzce, kdy je obtížné vstát. Žebra padají, záda se uvolňuji.

Vstávejte často

Pravidelné vstávání, alespoň každé dvě hodiny, například za účelem telefonního hovoru nebo tisku dokumentu, také usnadňuje práci zádům.

Podporujte dolní část zad

Ať už sedíte na židli nebo v autě, dolní část zad může někdy trpět nedostatkem správné podpory. Umístěte srolovaný ve tvaru klobásy ručník do jamek na zádech, abyste je podepřeli a zabránili ztuhlosti.

Houpejte pánví

Ležíte na podlaze nebo se opíráte o zeď, odeberte zkřivení zad tím, že nakloníte pánev bez pohybu hlavy nebo hrudníku. Držte tuto pozici po dobu 5 sekund a poté se vraťte do normální polohy.

Zdroj: odnaminyta.com

 

PSALI JSME: SKVĚLÝ TIP PRO DOMÁCNOST: CO DĚLAT, KDYŽ JSTE TO PŘEHNALI S PEPŘEM

PŘIPOMÍNÁME: JAK UDRŽET ČESNEK ČERSTVÝ PO CELÝ ROK: SKVĚLÝ TIP PRO DOMÁCNOST

Share