Je spaní v ponožkách dobré nebo špatné: jak je to opravdu

Spánek je velmi důležitý stav našeho těla, ve kterém trávíme spoustu času. Na tom, jak zdravý a silný je, záleží, jak se budeme příští den cítit, létat jako kometa nebo zívat jako rozbité koryto. Někteří lidé věří, že spaní v ponožkách je dobré pro zdravý spánek. Ale je to opravdu tak?

Zdroj: iqformat.live

Zastánci spaní v ponožkách uvádějí následující argumenty:

  • Nohy by neměly být podchlazené, ani během spánku. To je způsobeno skutečností, že naše tělo přijímá teplo nohama, na kterých je mnoho teplotních receptorů, které se spojují přes centrální nervový systém s různými orgány. Jako příklad uvádějí souvislost mezi onemocněními nosní sliznice a hypotermií nohou.
  • Dalším důvodem pro spaní ve vlněných ponožkách je fyziologické pohodlí, které člověk zažívá, když má teplé nohy. To se týká obecného pocitu tepla, uvolnění celého těla, a tedy i přítomnosti klidnějšího hlubokého spánku.

Je spánek bez ponožek dobrý nebo špatný

Milovníci spánku s bosýma nohama také uvádějí na svou obranu řadu argumentů, které dokazují, jaké škody způsobují ponožky tělu v noci:

  • Nejprve je vysoká pravděpodobnost, že se vaše nohy v noci jednoduše potí, zvláště pokud spíte ve vlněných ponožkách. To zase může způsobit různé kožní infekce.
  • Zadruhé, pokud jsou ponožky těsné, značně to zhoršuje krevní oběh v nohou.
  • Za třetí, nohy nedostávají dostatečný přístup kyslíku, což znamená, že pokožka nedýchá a noha není odvětrávána.
  • Začtvrté, kvůli neustálému nošení ponožek se objevuje specifický zápach, kterého je pak obtížné se zbavit, a to i pomocí mýdla.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Jelikož neexistuje jednoznačná odpověď na otázku, proč musíte spát v ponožkách, můžeme dojít k závěru, že každý by se měl rozhodnout sám.

Pokud vám v noci lépe dýchají nohy a nebojíte se zmrznout, bude vám lépe spát bez ponožek. A pokud vám bude zima i pod pokrývkami a se zapnutým topením, bude váš spánek samozřejmě klidnější s teplými ponožkami.

PSALI JSME: PROČ JSOU DOBRÉ ŽENY VŽDY PODCEŇOVÁNY

PŘIPOMÍNÁME: VĚRNÁ ŽENA A MILOVNICE DOBRÉHO JÍDLA: 5 FAKTŮ O CATHERINE ZETHE JONES

Share