Jan Hamáček prohlásil, že je lepší, když lidé budou stát ve frontě venku: ministr vnitra se vyjádřil i k situaci s exprezidentem Klausem

Ministr vnitra Jan Hamáček se domnívá, že je lepší, když se budou tvořit fronty venku než u pokladen uvnitř obchodů. Vicepremiér také dodal, že zatím není třeba být optimistický, čísla jsou stále dost vysoká, je třeba trochu počkat.

Jan Hamáček uvedl, že z epidemiologického hlediska by bylo lepší, kdyby lidé stáli ve frontě na čerstvém vzduchu než uvnitř budovy.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Fronty u obchodů mohou vzniknout kvůli nově zavedenému opatření, podle kterého se uvnitř prodejny může nacházet 1 zákazník na 15 metrech čtverečních.

Ministr vnitra radil Čechům, aby své nákupy plánovali dopředu a vybírali optimální čas na návštěvu obchodu.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Vicepremiér řekl, že podobné opatření už funguje v mnoha dalších zemích. Mohou existovat odlišné parametry, například 10 metrů čtverečních na jednoho kupujícího a podobně.

Podle něj podobné opatření funguje v Rakousku a Německu a z východních zemí EU v Litvě nebo v Lotyšsku.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Takové opatření na omezení počtu lidí v obchodech se nelíbilo mnoha občanům a už to kritizovali. Také například Češi nechápou, jak postupovat, pokud obchody nyní fungují do 21 hodin a zákaz nočního vycházení také začíná ve 21 hodin.

Podle jeho názoru je nyní třeba přijmout všechna opatření s nadhledem a plánovat své návštěvy obchodů předem.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

„Policie má ale dostatek zkušeností, aby konkrétní situace vyhodnotila,“ řekl Jan Hamáček. Také ministr zdravotnictví Jan Blatný řekl, že policie bude nyní tolerantnější.

Ministr vnitra si také vzpomněl na případ, kdy na Národní třídu přišel bývalý český prezident Václav Klaus a měl roušku na bradě.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Jan Hamáček řekl, že každý člověk v naší zemi může mít svůj názor a to je dobře. V takovém případě by ale bývalý prezident mohl přidat práci lékařům, což by teď rozhodně nikdo nechtěl.

Podle něj policisté případ zdokumentovali a nyní o něm budou rozhodovat příslušné správní orgány.

„U pana exprezidenta Klause je to systémové porušení, možná z ideologického přesvědčení,“ dodal Jan Hamáček.

PSALI JSME: „JSEM SI VĚDOM CHYBY, OMLOUVÁM SE ZA NI, MRZÍ MĚ TO“: MARIAN JUREČKA UZNAL, ŽE OPATŘENÍ PORUŠIL A JE PŘIPRAVEN K POLITICKÉ ODPOVĚDNOSTI

PŘIPOMÍNÁME: JAN HAMÁČEK PO JEDNÁNÍ KRIZOVÉHO ŠTÁBU UVEDL, ŽE SITUACE JE STÁLE SLOŽITÁ: PROSÍ O DODRŽOVÁNÍ VLÁDNÍCH OPATŘENÍ

Share