Lyžař Václav Klaus zuří: bývalý prezident chce, aby vláda otevřela skiareály

Vláda zatím nerozhodla o tom, jestli dojde k otevření skiareálů. Nejsou ani zařazené do protiepidemického systému a ministr Blatný o zahájení provozu na vládě nejednal. Vadí to ale vášnivému lyžaři Václavu Klausovi, který pro Blesk uvedl, že toto omezení nesmyslem.

Původně ministr zdravotnictví Jan Blatný říkal, že se sjezdovky mohou otevřít už 18. prosince, ale během poslední tiskové konference toto datum nepotvrdil. Toto datum před časem ministr vybral, protože předpokládal, že lidé pojedou na hory ještě před Vánocemi.

Zdroj: youtube.com

O otevření skiareálů žádají jejich provozovatele a lidé, kteří žijí ve městech okolo sjezdovek a žijí ze zimní sezóny. Přidal se k nim i šéf Trikolóry Václav Klaus mladší, kterého ve Sněmovně zajímalo, proč lidé nemohou lyžovat na čerstvém vzduchu.

„Když tady lidi mohou juchat někde barech už zase znova, tak čemu vadí, když stojí se šátky a brýlemi ve frontě, většinou jsou to rodiny, a lyžují?“ ptal se poslanec.

Zdroj: youtube.com

Přidal se k němu i jeho otec bývalý prezident Václav Klaus s tím, že ministr Blatný může zakázat noční zábavu, pokud se bojí, že lidé budou chodit do barů po lyžování.

Následně řekl, že také nerozumí zákazu hraní tenisu, když hráči jsou od sebe dostatečně vzdálení. Klaus rovněž odmítá plošná opatření a považuje je za neefektivní v boji s koronaviem.

Zdroj: youtube.com

S Klausem mladším souhlasil i šéf Asociace horských středisek Libor Knot. Uvedl, že sportování venku je pro lidi prospěšné a riziko nakažení je podle něho nízké.

Ministerstvo však má obavy ne ze samotných sjezdovek, ale front u vleků, pohybu lidí ve stravovacích zařízeních a nočních radovánek.

Zdroj: youtube.com

Knot potvrdil, že provozovatelé areálů jednají se vládou o metodice pro otevření lyžařských středisek. Hlavním tématem jsou fronty u vleků a nyní se hledá řešení, protože samotné lyžování a cesta nahoru nejsou rizikové.

Zdroj: youtube.com

Pro Libora Knota také nejsou problémem otevřené restaurace a hospody. Zdůrazňuje, že pro ně platí stejná pravidla po celé republice a oni je musí dodržovat. „Omezení pro stravovací provozovny jsou natolik přísná, že ta rizikovost by neměla být větší na horách, než všude ve městech,“ prohlásil ředitel Asociace horských středisek.

PSALI JSME: JAROSLAV FLEGR SI MYSLÍ, ŽE VLÁDA OPATŘENÍ ROZVOLNILA PŘÍLIŠ BRZY: PODLE NĚJ JE NUTNÉ ZPŘÍSNIT OPATŘENÍ TEĎ, JINAK ZA TÝDEN BUDE VÝRAZNĚ HŮŘ

PŘIPOMÍNÁME: BÝVALÝ MINISTR ZDRAVOTNICTVÍ ROMAN PRYMULA VARUJE PŘED ZHORŠENÍM SITUACE: „BUDE MOŽNÁ TROCHU ZÁZRAK, JESTLI SE UDRŽÍME NA STÁVAJÍCÍCH POČTECH“

Share