„Pochopila jsem to až s věkem“: Co nesmíte říkat ani svým blízkým

Jak lidé říkají, moudrost přichází s věkem. Taky jsem se o tom přesvědčila. Nyní chápu, že je lepší držet jazyk za zuby, neměli byste o svých tajemstvích říkat ani blízkým lidem.

babička/Zdroj: faktyisovety.com

Byla jsem otevřeným člověkem. Nevšímala jsem si toxických lidí. Teprve v dospělosti jsem pochopila pravdu. Nedělejte stejné chyby!

Přestala jsem říkat své plány. Před několika lety jsem si začala všímat, že poté, co jsem o něčem mluvila, se mi všechno okamžitě začalo hroutit před očima. Jednou jsem velmi to dlouho tajila.

Pak jsem se rozhodla, že všechny moje dohady jsou nesmysly, a podělila jsem se o tu myšlenku se svým nejlepším kamarádem. Všechno se náhle zhoršilo. Pak jsem to pochopila – nemůžete nikomu věřit. Zdá se vám, že člověk je z vašich vítězství upřímně šťastný, ale ve svém srdci vám závidí a přeje vám neúspěch.

O rodinných skandálech nemůžete mluvit. Nikdo s vámi nebude soucítit.

žena/ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Neměli byste mluvit o svém příjmu. Neříkejte lidem, kolik máte peněz. I nejbližší lidé mohou žárlit, někdy neúmyslně.

Například můj manžel měl kolegu, který si vždy stěžoval na svou špatnou finanční situaci. Můj manžel musel často platit účty za kavárnu, a dokonce platit jízdné.

V průběhu času se tento kolega rozhodl, že každý by mu měl vždy dát peníze a splnit jeho přání okamžitě, protože je tak nešťastný.

Zvykněte si být zticha. Když o vás začnou mluvit, změňte téma. Uvidíte, život se okamžitě zlepší.

PSALI JSME: PŘÍBĚH MANŽELSKÉHO PÁRU, KTERÝ ZMIZEL V ROCE 1998 NA MOŘI

PŘIPOMÍNÁME: NEUVĚŘITELNÝ PŘÍBĚH SMUTNÉHO TŘÍNOHÉHO KOCOURKA: ZVÍŘE SE VRÁTILO DO DOMU STARÉHO MAJITELE PO OSMI LETECH, ALE MUŽ UŽ DÁVNO ODEŠEL DO NEBE

Share