ČSSZ posílá poslední platby 5000 Kč pro seniory: Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová sdělila, že do poloviny prosince by měly být obdrženy

Do poloviny prosince by už všichni čeští důchodci měli dostat jednorázový mimořádný příspěvek. To jsou ty slíbené vládou 5 tisíc korun. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová sdělila, že v úterý budou odeslány poslední výplaty.

Část důchodců už dostala 5 tisíc korun, ostatní ještě musí chvíli počkat. V úterý 8. prosince by Česká správa sociálního zabezpečení měla odeslat poslední výplatu.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová o tom informovala prostřednictvím svého Twitteru.

Do sedmi dnů by všichni důchodci měli dostat všechny odeslány příspěvky. První platby ve výši 5 tisíc korun byly odeslány 30. listopadu.

Téměř tři miliony důchodců dostanou tyto peníze. Česká správa sociálního zabezpečení také uvedla, že tyto příspěvky se vyplácejí Čechům i v zahraničí.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Ale je třeba také říci, že kvůli zvláštnostem plateb v jiných zemích nelze přesně informovat o termínech těchto plateb.

Důchodci dostanou příspěvek standardním způsobem, tedy buď v hotovosti, nebo na bankovní účet. Ti, kteří obdrží na bankovní účet budou čekat jen 2 nebo 3 dny po odeslání.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Platby v hotovosti budou muset být doručeny Českou poštou do 15. prosince. Důchodci si budou moci na pobočkách České pošty vyzvednout pět tisíc korun v hotovosti.

PSALI JSME: VETERÁN LOM POSLAL ZPĚT PREZIDENTU ZEMANOVI PAMĚTNÍ LIST: SVŮJ ČIN ZDŮVODNIL NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH

PŘIPOMÍNÁME: „MOJE MANŽELKA JE ŠŤASTNĚJŠÍ, NEŽ BYLA V POSLEDNÍCH TŘECH LETECH A SAMOZŘEJMĚ I PRO MNE JE TO URČITÁ ZMĚNA“: ŽIVOT ADAMA VOJTĚCHA SE VÝRAZNĚ ZMĚNIL PO ODCHODU Z MINISTERSTVA

Share